Zamknij

Unikatowa biżuteria

21:10, 27.05.2019 | k
REKLAMA
Skomentuj

W minioną niedzielę w Muzeum Ziemi Wałeckiej odbyły się kolejne warsztaty z cyklu Niedziel Rodzinnych, organizowanych przez muzeum i stowarzyszenie Rumor. Tematem przewodnim były prezenty z okazji Dnia Matki.

Do dyspozycji uczestników były tysiące koralików w różnych kształtach i kolorach.

- Mamy koraliki plastikowe, drewniane, z kamieni oraz wykonane specjalnie na dzisiejsze warsztaty duże korale ceramiczne, z których powstają naszyjniki. Koraliki nawlekamy na linkach jubilerskich, bransoletki robimy na tzw. „drucie z pamięcią” czyli takim, który zachowuje swój kształt -  opowiada prowadząca warsztaty Agnieszka Małaszko. - Moja przygoda z koralikami zaczęła się kilka lat temu, przypadkiem, gdy rozsypały mi się korale na stole. Powstał twórczy bałagan i tak mi się to spodobało, że chciałam coś z tego stworzyć. Nakupiłam więc mnóstwo koralików, uporządkowałam je, poukładałam w oddzielne pudełeczka według kształtów i kolorów i … nie wiedziałam co mam z tym zrobić. Musiałam znowu trochę nabałaganić na biurku i odnalazłam wtedy inspirację.

W niedzielę z korali powstawały naszyjniki i bransoletki. Tradycyjnie już rodzice pracowali z równie wielkim zapałem co dzieci.

Kolejne warsztaty odbędą się 21 czerwca i nawiązywać będą do Nocy Kupały - uczestnicy tworzyć będą wianki.

(k)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

© extrawalcz.pl | Prawa zastrzeżone