Zamknij

Jazz na trawniku

13:03, 04.06.2019 | z
REKLAMA
Skomentuj

2 czerwca z okazji 30. rocznicy wyborów czerwcowych i 15. rocznicy przystąpienia Polski do Unii Europejskiej na placu przed wieżowcem odbył się piknik rodzinny, zorganizowany przez Wałeckie Centrum Kultury. Gwiazdą wieczoru był zespół Główny Zawór Jazzu. 

Załoga WCK i członkowie Stowarzyszenia Rumor przygotowali całą masę artystycznych atrakcji, m.in. malowanie przystanku, malowanie na folii portretu sąsiada, drzewo życzeń i mapownik unijny. Chodziło o zmianę otaczającej rzeczywistości. Z krótkim koncertem wystąpili wokaliści Studia Piosenki Esti, Szkoły Muzycznej Casio, na scenie można też było zobaczyć młodych tancerzy ze Szkoły Tańca Pasja oraz nauczycieli i pracowników PCKZiU. Gwiazdą wieczoru był Główny Zawór Jazzu, grający popularne utwory w jazzowej aranżacji. Niestety mimo wielu atrakcji frekwencja była niska.

- Co do jakości uważam naszą inicjatywę za udaną, jednak frekwencja mogłaby być wyższa - przyznaje dyrektor WCK Maciej Łukaszewicz. - Myślę, że mieszkańcy po prostu nie są przyzwyczajeni do tego, że ktoś do nich przychodzi z podobną ofertą i mają jeszcze za mało odwagi, żeby wziąć w tym udział. Są onieśmieleni, może w to nie wierzą, może nie wiedzą, co tu się odbywa. Ja się właściwie temu nie dziwię, bo przecież przez lata nic tu się nie działo i nagle ktoś przychodzi i coś im oferuje. Bardzo liczę na to, że wałczanie docenią jakość i przyzwyczają się do podobnych inicjatyw.

W organizacji imprezy pomogła Wałecka Spółdzielnia Mieszkaniowa, która zadbała o czystość na terenie spotkania. 

(z)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (3)

Dolne górąDolne górą

4 3

Boże co za pyszałkowatość! Onieśmieleni Mieszkańcy Dolnego! Czym? Ogranymi i ciągle tymi samymi zespolikami, malowaniem dzieci czy bazgrołami na przystanku autobusowym, które pożal się boże dyrektorek nazywa happeningiem i działaniem artystycznym. Boże widzisz i nie grzmisz! 20:18, 07.06.2019

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

cxwcxw

0 0

ciagle te same ge.... 18:57, 07.08.2019


??

1 0

Czy ten Pan w czerwonej marynarce to gwiazda wieczoru jazzowego? 21:57, 10.06.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

© extrawalcz.pl | Prawa zastrzeżone