Zamknij

Aktorskie zmagania

07:59, 21.11.2019 | k
Skomentuj
REKLAMA

20 listopada w Niepublicznej Szkole Podstawowej w Witankowie (gmina Wałcz) odbyło się spotkanie z absolwentką szkoły, aktorką Małgorzatą Mikołajczak. Dzień z absolwentką podzielono na trzy części, a w konkursach udział wzięli również uczniowie z niepublicznych szkół podstawowych w Szwecji i Dębołęce.

- Spotkanie odbywa się w ramach projektu „Absolwenci-uczniom”. Dzisiejszy dzień przebiega pod hasłem „Zainspiruj się życiem naszych absolwentów”. Bardzo cieszymy się, że zaproszenie przyjęła aktorka Małgorzata Mikołajczak - opowiada organizatorka spotkania Daria Puszka. - Cieszymy się też, że Małgorzata Mikołajczak będzie jurorem w konkursie recytatorskim oraz będzie oceniała zmagania aktorskie uczniów.

- Każdy z nas zadawał sobie kiedyś pytanie, kim chce być, co chce osiągnąć. Czasami decyduje o tym impuls a czasami spotkanie kogoś kto osiągnął w życiu sukces. Nasza absolwentka jest taką kobietą sukcesu - mówił otwierając spotkanie dyrektor szkoły Jan Krzysztoń. - Niech to spotkanie was zainspiruje, wskaże drogę, nauczy tego, że warto w życiu mieć cele, marzenia i je realizować.

Na początku uczniowie klas IV-VIII uczestniczyli w spotkaniu, w trakcie którego M. Mikołajczak opowiadała m.in. o tym, skąd wzięło się zainteresowanie wierszami i aktorstwem, o egzaminach i studiach czy o tym, jak na co dzień wygląda praca na scenie i przed kamerą. Nie brakowało wspomnień ze szkoły podstawowej. Po spotkaniu odbył się konkurs recytatorski „Zemsta logopedy”, podczas którego uczestnicy recytowali „wierszyki łamiące języki”. W kategorii klas I-III pierwsze miejsce zajęła Lena Pastusiak, drugie Kasia Król i trzecie Kacper Pawłowski. W kategorii klas IV-VIII zwyciężył Marcel Mrugała, pokonując Mariannę Boczkowską i Nikolę Nowak. Konkurs zorganizowały Sonia Szymańska, Monika Duda-Nitka i Sylwia Szews.

Ostatnią częścią spotkania była bitwa aktorska. Uczniowie w duetach przedstawiali przygotowane wcześniej scenki, a następnie losowali sytuacje, które musieli odegrać. Bitwę wygrał duet Marysia Mikołajczak i Jagoda Marchwant, drugie miejsce zajęły Amelia Saręga i Alicja Juszczak, a trzecie Marcel Mrugała i Konrad Król.

(k)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz