Zamknij

WUTW w wałeckiej uczelni wyższej

13.13, 09.11.2022 . Aktualizacja: 13.14, 09.11.2022
Skomentuj
REKLAMA

Na zaproszenie władz Akademii Nauk Stosowanych (czyli dawniej PWSZ) 7.11.2022r. studenci seniorzy znaleźli się w murach tejże uczelni. Powitali nas tu P.P. Prorektorzy: dr Kamila Trojanowska i dr inż. Mariusz Wojtalik.  Serdecznie przyjęci kawą/herbatą i ciasteczkami wysłuchaliśmy historii szkoły i tego, jakie kierunki studiów obecnie ANS oferuje. 

Dowiedzieliśmy się o już przeprowadzonych i jeszcze planowanych remontach, o unowocześnianiu i rozbudowywaniu bazy dydaktycznej. Potem wysłuchaliśmy jeszcze krótkiego wykładu na temat homeostazy, czyli równowagi w organizmie ludzkim i jej zależności od różnych czynników.

Po wykładzie zostaliśmy zaproszeni do zwiedzenia niektórych obiektów uczelni. Zajrzeliśmy do wyremontowanej hali sportowej, potem do budynku z nowoczesnymi laboratoriami technologicznymi, a później do różnych niezwykle ciekawych laboratoriów informatycznych w budynku nr 3 (np. laboratorium informatyki śledczej czy bezpieczeństwa i hackingu).  W "trójce" mogliśmy również naocznie stwierdzić, w jakich warunkach mieszkają wałeccy studenci.

Wizyta w ANS przekonała nas, jak ciekawą ofertę ma ta uczelnia i jak dużo robi, aby przygotować przede wszystkim okolicznych studentów do zmieniającego się rynku pracy. A prowadzący z dumą podkreślili, że uczelnia jest laureatem rankingu Forbesa 2022.

(.)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%