Zamknij

21:51, 21.12.2019

W gościnnych progach tuczyńskiego zamku odbył się dzisiaj (21 grudnia) pierwszy Jarmark Bożonarodzeniowy, zorganizowany przez KGW Ma-Lwa przy wsparciu finansowym sołectwa Tuczno i gminy Tuczno. Za jedyne 3 tys. zł udało się zorganizować m.in. warsztaty plastyczne dla dzieci (najmłodsi wykonywali stroiki, ozdoby choinkowe i łańcuchy, w nagrodę otrzymywali słodki upominek), kiermasz wyjątkowych stroików i ozdób choinkowych, które wykonali zdolni mieszkańcy gminy. Nie mogło oczywiście zabraknąć stoiska z wypiekami i świątecznymi potrawami, przygotowanymi przez panie z KGW i załogę tuczyńskiego zamku. Furorę robiły pierogi z gęsiną. Wystąpił miejscowy chór i utalentowana tuczyńska młodzież. Wieczorem odbył się koncert francuskiego zespołu The Blind Suns. Można też było obejrzeć wystawę prac studentów SGGW. Frekwencja przerosła oczekiwania organizatorów. Goście chwalili serdeczną, rodzinną atmosferę i prawdziwie świąteczny klimat w pięknie przystrojonym zamku.

- Wymarzyłyśmy sobie, że będzie właśnie tak. Zależało nam na rodzinnej atmosferze. Cieszymy się, że goście dobrze się tutaj czują - komentują mówią Katarzyna Bzdel i Agnieszka Gajzler z KGW Ma-Lwa. - Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy zaangażowali się w przygotowanie jarmarku. Na szczególne podziękowanie zasługują nasze koleżanki z KGW za przygotowanie tych wszystkich smakołyków.

Wygląda na to, że jarmark na stałe wpisze się w kalendarz tuczyńskich imprez.

REKLAMA
Jeżeli Twój wizerunek przypadkowo znalazł się na tych fotografiach, a nie wyraziłeś na to zgody, prosimy zgłoś to na adres: [email protected]
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz