Zamknij

Przyjazny powiat

08.58, 01.10.2019 Biuro prasowe Urzędu Marszałkowskiego
Skomentuj
REKLAMA

Wśród tegorocznych laureatów konkursu marszałka województwa zachodniopomorskiego „Lider Ekonomii Społecznej znalazł się powiat wałecki.

Pomysł, aby uhonorować wyróżniające się podmioty, instytucje i osoby fizyczne z województwa zachodniopomorskiego, które w swojej działalności propagują ekonomię społeczną, pojawił się w 2013 roku. Każda edycja konkursu marszałka cieszy się dużym zainteresowaniem.

- Zarząd województwa od lat dostrzega potencjał ekonomii społecznej, dlatego nieustannie wspiera działania związane z jej rozwojem. W partnerstwie z organizacjami pozarządowymi i lokalnymi samorządami możemy więcej. Stajemy się społeczeństwem solidarnym i otwartym na potrzeby innych. Przez konsekwentne wspieranie zakładów aktywności zawodowej tworzymy nowe szanse i nowe możliwości do pełnego życia osób z niepełnosprawnością. Zależy nam, żeby tego typu placówki były dostępne w każdym powiecie - mówi marszałek Olgierd Geblewicz.

Powiat wałecki został nagrodzony został za utworzenie Zakładu Aktywizacji Zawodowej w kategorii: samorząd przyjazny ekonomii społecznej. ZAZ zatrudnia 54 osoby ze znacznym i umiarkowanym stopniem niepełnosprawności. Powiat efektywnie współpracuje ze Stowarzyszeniem Dzieci Niepełnosprawnych „Uśmiech”. Dzięki tej współpracy w 2006 r. utworzono działający przy Stowarzyszeniu Warsztat Terapii Zawodowej. Powiat jest również pomysłodawcą i współtwórcą licznych projektów adresowanych do mieszkańców, mających na celu aktywizację i poprawę jakości ich życia m.in. Międzynarodowa Plenerowa Majówka w Wałczu, Spartakiada Osób Niepełnosprawnych, Senioriada, Dzień Rodzicielstwa Zastępczego czy Koncert Niepodległości.

Pozostali nagrodzeni:

Animator ekonomii społecznej: Paweł Klimek
Pan Paweł Klimek od blisko 13 lat związany jest z ekonomią społeczną. Może pochwalić się  sukcesami jako animator i trener szkoleń. Autor podręcznika z metodyki pracy z grupą odbiorców, w tym organizowania partnerstwa lokalnego. Doradca i ekspert w dziedzinach rynku pracy, edukacji, integracji społecznej i ekonomii społecznej. Od 2016 r. Animator w Ośrodku Wsparcia Ekonomii Społecznej dla regionu stargardzkiego. Od 2017 Prezes Zarządu 4COOP sp. z o.o. non profit, której celem jest wspieranie rozwoju sektora ekonomii społecznej. Współautor szeregu publikacji dotykającej aspektów ekonomii społecznej, członek zespołu Zachodniopomorskiej Biblioteki Ekonomii Społecznej, autor badań i ekspertyz w tematyce ekonomii społecznej.

Podmiot ekonomii społecznej: Spółdzielnia Socjalna Feniks
Spółdzielnia powstała w 2013 r. w Białogardzie jako nowa szansa dla 7-osobowej grupy zagrożonej wykluczeniem społeczno-zawodowym. Specjalizuje się w usługach opiekuńczych dla osób starszych, chorych i z niepełnosprawnością. Prowadzi także wypożyczalnię sprzętu rehabilitacyjnego. W 2017 r. spółdzielnia otrzymała nagrodę sieci zachodniopomorskiej OWES dla najlepszego przedsiębiorstwa społecznego: „Startup Ekonomii Społecznej 2017” oraz tytuł Lidera Przedsiębiorczości Społecznej w Województwie Zachodniopomorskim.

Przyjaciel ekonomii społecznej: PDC Logistics sp. z o.o.
PDC Logistics to centrum dystrybucji części motocyklowych, motocrossowych i do skuterów śnieżnych, które powstało na terenie byłej fabryki kabli. Należy do szwedzkiego potentata e-commerce - Pierce AB.

Firma  zatrudnia m.in. osoby z niepełnosprawnością intelektualną, osoby niesłyszące czy  z niepełnosprawnością ruchową. Stało się to możliwe dzięki uprzedniemu przystosowaniu organizacji do współpracy z osobami z niepełnosprawnościami. Przeprowadzono cykl warsztatów dla całej załogi oraz wyznaczono trenerów wewnętrznych koordynujących na pracę osób niepełnosprawnych. PDC współpracuje też regularnie z goleniowskim Zakładem Aktywności Zawodowej, organizacjami pozarządowymi ze Szczecina i Goleniowa oraz szkołami średnimi, co czyni z firmy lidera społecznej odpowiedzialności biznesu w regionie.

Biuro prasowe Urzędu Marszałkowskiego

 

(Biuro prasowe Urzędu Marszałkowskiego)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (5)

oj tamoj tam

1 0

da się zauważyć, że Powiat jest przyjazny również skazanym na scaphism którzy już dawno powinni być w kaźni, atu co : emerytury, opieka służby zdrowia pomimo zakazu leczenia się na terytorium Polski, niewykonane eksmisje z trwałym efektem i niedopilnowane nakazy opuszczenia mieszkania przez scaphism'tów. Ostatnio nawet w USC udzielono skazanej na scaphims ślubu cywilnego. Szok! Zamiast do kaźni to nowa droga życia zapewne z idiotą u boku. Torturowiczów wcale się nie kocha, a tu co ! Ślub! 12:22, 16.10.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

widzwidz

1 0

Ekonomia społeczna to taki wyrób czekoladopodobny z minionych lat.
Budynek byłego sanepidu sprzedany? 21:46, 22.06.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

Artur GlowackiArtur Glowacki

4 0

Taka jest ta wasza ekonomia społeczna, że większość ucieka z Wałcza.
W urzędach nauczyciele na stanowiskach które trzymają do swojej śmierci...śmietanka towarzyska...
ZEBROWSKI taki z niego bezpartyjny człowiek, że Trzaskowskiego na wybory prezydenta Polski piknik pod urzędem miasta organizował. Burmistrz nie może podobno uczestniczyć w takich imprezach.
Stanowiska obsadzone rodzina... Wankiewicz to chociaż dobudowkę zrobił z windą do swojego biura....niech tu napisze o tej swojej ekonomicznej budowli...Partiami śmierdzi w całym powiecie i co z tego macie.... UTRZYMANIE WLASNYCH RODZIN I KOLESI... Biedni mieszkańcy miasta mają z tego tyle, że uciekają za granicę... Warto obejrzeć wypowiedzi kandydatów na Burmistrza Wałcza z przed 10 laty które są na mojej stronie internetowej WWW.ARTUR-PREZYDENT.PL oraz www.Artur-Glowacki.pl
Zobaczcie co mówił świętej pamięci Tuderek i co ja mówiłem i jak cedził Pan Starosta doktor ekonomii Bogdan Wankiewicz...
Ludzie do mnie dzwonią na numer 661-038-888 i mówią o Waszej władzy politycznej. Jestem teraz w Wałczu i widzę jak moje miasto jest okradaniem i szare i jak mało ludzi spaceruje główna ulicą...
Zapraszam na stronę Tuczno 24.pl do zapoznania się z jej zawartością. Niedługo będzie tam program wyborczy.... Artur Głowacki E-mail [email protected]
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW BEZPARTYJNI..
Rzecznik prasowy 517-223-283.
Dziękuję za wsparcie... 05:39, 20.04.2021

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

PATRYCJA - M.WAŁCZPATRYCJA - M.WAŁCZ

0 1

Podzielam stanowisko naszego Przedstawiciela - Artura Głowackiego - codziennie oglądam jego stronę wyborczą w Tucznie - bardzo fajne filmy - oddające klimat biednych urzędniczek i policjantów a także Ludzi - bieda widoczna na każdym kroku - tak doprowadzili ci przy korycie w URZĘDACH - kradzież własności społecznej to w stylu tych partyjniaków....-jeśli się zgadzasz - puść EMESA na 517562227 PATRYCJA Z MIASTA WAŁCZ 08:22, 05.05.2021


kamieni kupakamieni kupa

0 0

Siedza na stołkach i sami sie klepia po d...i plecach ,nagrody to fikcja,swoje gremium,swoi biorcy 23:14, 08.09.2022

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
0%