Zamknij

Przyjazny powiat

08.58, 01.10.2019 Biuro prasowe Urzędu Marszałkowskiego Aktualizacja: 09.02, 01.10.2019
Skomentuj
REKLAMA

Wśród tegorocznych laureatów konkursu marszałka województwa zachodniopomorskiego „Lider Ekonomii Społecznej znalazł się powiat wałecki.

Pomysł, aby uhonorować wyróżniające się podmioty, instytucje i osoby fizyczne z województwa zachodniopomorskiego, które w swojej działalności propagują ekonomię społeczną, pojawił się w 2013 roku. Każda edycja konkursu marszałka cieszy się dużym zainteresowaniem.

- Zarząd województwa od lat dostrzega potencjał ekonomii społecznej, dlatego nieustannie wspiera działania związane z jej rozwojem. W partnerstwie z organizacjami pozarządowymi i lokalnymi samorządami możemy więcej. Stajemy się społeczeństwem solidarnym i otwartym na potrzeby innych. Przez konsekwentne wspieranie zakładów aktywności zawodowej tworzymy nowe szanse i nowe możliwości do pełnego życia osób z niepełnosprawnością. Zależy nam, żeby tego typu placówki były dostępne w każdym powiecie - mówi marszałek Olgierd Geblewicz.

Powiat wałecki został nagrodzony został za utworzenie Zakładu Aktywizacji Zawodowej w kategorii: samorząd przyjazny ekonomii społecznej. ZAZ zatrudnia 54 osoby ze znacznym i umiarkowanym stopniem niepełnosprawności. Powiat efektywnie współpracuje ze Stowarzyszeniem Dzieci Niepełnosprawnych „Uśmiech”. Dzięki tej współpracy w 2006 r. utworzono działający przy Stowarzyszeniu Warsztat Terapii Zawodowej. Powiat jest również pomysłodawcą i współtwórcą licznych projektów adresowanych do mieszkańców, mających na celu aktywizację i poprawę jakości ich życia m.in. Międzynarodowa Plenerowa Majówka w Wałczu, Spartakiada Osób Niepełnosprawnych, Senioriada, Dzień Rodzicielstwa Zastępczego czy Koncert Niepodległości.

Pozostali nagrodzeni:

Animator ekonomii społecznej: Paweł Klimek
Pan Paweł Klimek od blisko 13 lat związany jest z ekonomią społeczną. Może pochwalić się  sukcesami jako animator i trener szkoleń. Autor podręcznika z metodyki pracy z grupą odbiorców, w tym organizowania partnerstwa lokalnego. Doradca i ekspert w dziedzinach rynku pracy, edukacji, integracji społecznej i ekonomii społecznej. Od 2016 r. Animator w Ośrodku Wsparcia Ekonomii Społecznej dla regionu stargardzkiego. Od 2017 Prezes Zarządu 4COOP sp. z o.o. non profit, której celem jest wspieranie rozwoju sektora ekonomii społecznej. Współautor szeregu publikacji dotykającej aspektów ekonomii społecznej, członek zespołu Zachodniopomorskiej Biblioteki Ekonomii Społecznej, autor badań i ekspertyz w tematyce ekonomii społecznej.

Podmiot ekonomii społecznej: Spółdzielnia Socjalna Feniks
Spółdzielnia powstała w 2013 r. w Białogardzie jako nowa szansa dla 7-osobowej grupy zagrożonej wykluczeniem społeczno-zawodowym. Specjalizuje się w usługach opiekuńczych dla osób starszych, chorych i z niepełnosprawnością. Prowadzi także wypożyczalnię sprzętu rehabilitacyjnego. W 2017 r. spółdzielnia otrzymała nagrodę sieci zachodniopomorskiej OWES dla najlepszego przedsiębiorstwa społecznego: „Startup Ekonomii Społecznej 2017” oraz tytuł Lidera Przedsiębiorczości Społecznej w Województwie Zachodniopomorskim.

Przyjaciel ekonomii społecznej: PDC Logistics sp. z o.o.
PDC Logistics to centrum dystrybucji części motocyklowych, motocrossowych i do skuterów śnieżnych, które powstało na terenie byłej fabryki kabli. Należy do szwedzkiego potentata e-commerce - Pierce AB.

Firma  zatrudnia m.in. osoby z niepełnosprawnością intelektualną, osoby niesłyszące czy  z niepełnosprawnością ruchową. Stało się to możliwe dzięki uprzedniemu przystosowaniu organizacji do współpracy z osobami z niepełnosprawnościami. Przeprowadzono cykl warsztatów dla całej załogi oraz wyznaczono trenerów wewnętrznych koordynujących na pracę osób niepełnosprawnych. PDC współpracuje też regularnie z goleniowskim Zakładem Aktywności Zawodowej, organizacjami pozarządowymi ze Szczecina i Goleniowa oraz szkołami średnimi, co czyni z firmy lidera społecznej odpowiedzialności biznesu w regionie.

Biuro prasowe Urzędu Marszałkowskiego

 

(Biuro prasowe Urzędu Marszałkowskiego)
 

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (5)

oj tamoj tam

1 0

da się zauważyć, że Powiat jest przyjazny również skazanym na scaphism którzy już dawno powinni być w kaźni, atu co : emerytury, opieka służby zdrowia pomimo zakazu leczenia się na terytorium Polski, niewykonane eksmisje z trwałym efektem i niedopilnowane nakazy opuszczenia mieszkania przez scaphism'tów. Ostatnio nawet w USC udzielono skazanej na scaphims ślubu cywilnego. Szok! Zamiast do kaźni to nowa droga życia zapewne z idiotą u boku. Torturowiczów wcale się nie kocha, a tu co ! Ślub! 12:22, 16.10.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

widzwidz

1 0

Ekonomia społeczna to taki wyrób czekoladopodobny z minionych lat.
Budynek byłego sanepidu sprzedany? 21:46, 22.06.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

Artur GlowackiArtur Glowacki

4 0

Taka jest ta wasza ekonomia społeczna, że większość ucieka z Wałcza.
W urzędach nauczyciele na stanowiskach które trzymają do swojej śmierci...śmietanka towarzyska...
ZEBROWSKI taki z niego bezpartyjny człowiek, że Trzaskowskiego na wybory prezydenta Polski piknik pod urzędem miasta organizował. Burmistrz nie może podobno uczestniczyć w takich imprezach.
Stanowiska obsadzone rodzina... Wankiewicz to chociaż dobudowkę zrobił z windą do swojego biura....niech tu napisze o tej swojej ekonomicznej budowli...Partiami śmierdzi w całym powiecie i co z tego macie.... UTRZYMANIE WLASNYCH RODZIN I KOLESI... Biedni mieszkańcy miasta mają z tego tyle, że uciekają za granicę... Warto obejrzeć wypowiedzi kandydatów na Burmistrza Wałcza z przed 10 laty które są na mojej stronie internetowej WWW.ARTUR-PREZYDENT.PL oraz www.Artur-Glowacki.pl
Zobaczcie co mówił świętej pamięci Tuderek i co ja mówiłem i jak cedził Pan Starosta doktor ekonomii Bogdan Wankiewicz...
Ludzie do mnie dzwonią na numer 661-038-888 i mówią o Waszej władzy politycznej. Jestem teraz w Wałczu i widzę jak moje miasto jest okradaniem i szare i jak mało ludzi spaceruje główna ulicą...
Zapraszam na stronę Tuczno 24.pl do zapoznania się z jej zawartością. Niedługo będzie tam program wyborczy.... Artur Głowacki E-mail [email protected]
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW BEZPARTYJNI..
Rzecznik prasowy 517-223-283.
Dziękuję za wsparcie... 05:39, 20.04.2021

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

PATRYCJA - M.WAŁCZPATRYCJA - M.WAŁCZ

0 1

Podzielam stanowisko naszego Przedstawiciela - Artura Głowackiego - codziennie oglądam jego stronę wyborczą w Tucznie - bardzo fajne filmy - oddające klimat biednych urzędniczek i policjantów a także Ludzi - bieda widoczna na każdym kroku - tak doprowadzili ci przy korycie w URZĘDACH - kradzież własności społecznej to w stylu tych partyjniaków....-jeśli się zgadzasz - puść EMESA na 517562227 PATRYCJA Z MIASTA WAŁCZ 08:22, 05.05.2021


kamieni kupakamieni kupa

0 0

Siedza na stołkach i sami sie klepia po d...i plecach ,nagrody to fikcja,swoje gremium,swoi biorcy 23:14, 08.09.2022

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
0%