Zamknij

Chwiram najlepszy

14:45, 07.01.2019 | piotr
REKLAMA
Skomentuj

Już po raz czwarty reprezentacja Szkoły Podstawowej w Chwiramie okazała się najlepsza podczas jednego z czterech konkursów robotyki First Lego League i tym samym zapewniła sobie start w półfinale europejskim na Węgrzech.

Organizowany od 1999 roku konkurs, którego głównym sponsorem jest znana duńska firma Lego, zachęca dzieci do myślenia jak inżynierowie i naukowcy. Uczestnicy nie tylko budują roboty, lecz również w swoim projekcie badawczym starają się rozwiązać problemy naukowe.

Sam konkurs składa się z 4 konkurencji. Oceniana jest konstrukcja robota, praca zespołowa, projekt badawczy dotyczący ważnego zagadnienia naukowego (w tym roku był to kosmos), a także praca robota, czyli przejazd po specjalnie przygotowanej planszy.

W tym roku w Polsce odbyły się 4 edycje konkursu. W Poznaniu, Warszawie, Lublinie i Kraśniku. W sumie startowało 48 ekip, a zwycięzcy poszczególnych edycji, a także druga ekipa z Kraśnika zdobywały awans do półfinału, który 9 lutego odbędzie się w węgierskim Miszkolcu.

W Poznaniu 5 stycznia zespół z Chwiramu miał za rywali 9 ekip. Występujący w składzie: Amelia Kaczmarek, Marek Szypura, Szymon Koziej, Piotr Rados, Mikołaj Czeppil, Maciej Bączkowski, Maciej Zaborowski, Kacper Panek i Aleksander Prendecki podopieczni Artura Zajączkowskiego z czterech konkurencji wygrali jedną, dwa razy uplasowali się na drugim miejscu i raz na trzecim. W klasyfikacji ogólnej zajęli pierwszą lokatę i tym samym zakwalifikowali się do półfinału. Na Węgrzech oprócz pięciu polskich zespołów do walki stanie 10 węgierskich ekip. Drużyny, które zajmą pierwsze i drugie miejsca oraz dodatkowo najlepsze zespoły z każdego państwa wywalczą awans do europejskiego finału, który odbędzie się 29 i 30 marca w austriackim Bregenz.

Ciekawostką jest również to, że pierwsze 7 zespołów z organizowanego w Austrii konkursu będą miały możliwość startu w Turcji, pierwsze 6 w Libanie, a najlepsza trójka w Urugwaju. Natomiast najlepsze zespoły z poszczególnych krajów, wyłonione na konkursie w Bregenz otrzymają zaproszenie na Światowy Festiwal First Lego League, który zostanie zorganizowany w Detroit w USA. Jednak takie wyjazdy to znaczny wydatek i bez poważnego sponsora raczej niemożliwy do zrealizowania.

Dodajmy, że zespół Power Control napisała projekt badawczy i stworzyła projekt drukarki 3D do napraw poszycia urządzeń i satelit w kosmosie. Projekt ten został objęty patronatem Centrum Badań Kosmicznych przy Polskiej Akademii Nauk.

piotr

(piotr)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

Komentarze (8)

a.a.

13 3

Gratuluję kolejnego sukcesu i życzę powodzenia na Węgrzech :) 19:22, 07.01.2019

Odpowiedzi:3
Odpowiedz

RoDzRoDz

16 4

Gmina i Urząd Miasta mogą być dumni że to tu mieszkają takie dzieciaki. Warto w nich inwestować Panie Burmistrzu i Panie Wójcie. Nie tylko w sport.
Dodatkowo grupa Power Control napisała projekt badawczy i stworzyła projekt drukarki 3D do napraw poszycia urządzeń i satelit w kosmosie. Projekt ten został objęty patronatem Centrum Badań Kosmicznych przy Polskiej Akademii Nauk.
Kto? Która gmina, miasto może się pochwalić takim osiągnięciem.
Mało kto wie gdzie Chwiram jest, a tu tacy mistrzowie.
Pytanie kto zainwestuje w drużynę, w kolejne starty, by ich dalej wypchnąć na szersze wody.

22:24, 07.01.2019


asdasd

10 4

I widać jakim nauczycielom zależy na edukacji. To nie jest tak, że są mądrzy i *%#)!& uczniowie po prostu niektórym trzeba więcej uwagi poświęcić ale nauczyciele to lenie ale nie w Chwiramie. BRAWO!!! 08:42, 08.01.2019


Artur ZajączkowskiArtur Zajączkowski

4 0

Jestem trenerem drużyny Power Control. Zastanawiam się co trzeba mieć w głowie, żeby minusować komentarz, w którym gratuluje się sukcesów i życzy powodzenia w dalszych rozgrywkach?
Dziękuję jednocześnie "a." w imieniu drużyny Power Control za te życzenia.
Uczniowie przygotowujący się do konkursu First Lego League pracowali ciężko od sierpnia, spotykając się 9 godz. w tygodniu w tym 5 godz. w każda sobotę. To dzięki ich wysiłkowi i zapałowi możliwe są takie wyniki.
21:32, 10.01.2019


Belfer!Belfer!

1 13

Nauczyciele sami o sobie tak piszą !?
13:53, 09.01.2019

Odpowiedzi:2
Odpowiedz

RodzicRodzic

7 1

I tu się z Panem nie zgodzę. Moje dziecko w tej szkole odzyskało poczucie bezpieczeństwa i chęć do nauki. Dla przykładu podam iż do siódmej klasy ze Dolnym Miescie przeniosło się tylko z jednej klasy aż jak dobrze pamiętam 5 uczniów. Przypadek? Nie sądzę.
Jak Pan BELFER nie wierzy zapraszam do szkoły i rozmowę z dziećmi, nie nauczycielami.
08:54, 10.01.2019


adsads

0 0

Do Rodzic: Szanowny Panie/Pani w Chwiramie są nauczyciele pokroju tych z dawnych lat, którzy są z powołania i kochają to co robią a nie lenie jak w innych szkołach, którzy nawet przerwą egzamin maturalny byle postawić na swoim. 19:55, 13.01.2019


Artur ZajączkowskiArtur Zajączkowski

5 0

Jeżeli interesuje Was działalność drużyny Power Control to zapraszamy na naszą stronę Facebook https://www.facebook.com/PowerControl1
Jeżeli chcesz założyć własną drużynę First Lego League Power Control chętnie Tobie pomoże. Zapraszamy do Szkoły Podstawowej w Chwiramie. 21:39, 10.01.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

© extrawalcz.pl | Prawa zastrzeżone