Zamknij

Chwarzno-Wiczlino – czy to dobra lokalizacja na mieszkanie w Gdyni?

08.19, 30.11.2022 artykuł sponsorowany Aktualizacja: 08.20, 30.11.2022

Gdynia nazywana miastem przyszłości jest ciekawą destynacją nie tylko dla inwestorów w nieruchomości. Jest też dobrym wyborem dla osób poszukujących własnego mieszkania. Rynek pierwotny Gdyni oferuje dużo atrakcyjnych i całkiem przystępnych opcji, i wiele z nich znajduje się w obrębie dzielnicy Chwarzno-Wiczlino.

Co wyróżnia tę dzielnicę, dlaczego warto ją rozważyć jako przyszłe miejsce zamieszkania i jakie oferty nowych nieruchomości od deweloperów Gdyni tam znajdziemy? 

Chwarzno-Wiczlino – jak się tu mieszka?

Chwarzno-Wiczlino jest najbardziej wysuniętą na zachód częścią Gdyni. Charakteryzuje ją zabudowa mieszkaniowa – zarówno wielorodzinna, jak i jednorodzinna, co tworzy kameralny klimat. Wyróżnia ją też obfitość zieleni – dzielnica jest niemal opasana rozległymi terenami rezerwatów przyrody i parków leśnych. Nie brakuje tu supermarketów popularnych sieci i placówek oświatowych, a dojazd do centrum miasta zajmuje blisko 15 minut. Do Gdańska można dojechać w około pół godziny.

Dzielnica ta jest często wybierana przez młode rodziny, w tym z dziećmi, i przyjazna różnym kategoriom mieszkańców.

Co buduje się w Chwarznie-Wiczlinie? Aktualna oferta

Oto kilka ciekawych inwestycji położonych w dzielnicy Chwarzno-Wiczlino.

  1. Sokółka Zielenisz – rozległa, realizowana etapowo inwestycja licząca ponad 30 budynków mieszkalnych. Teren osiedla wyposażono w ochronę i monitoring, znajdują się na nim liczne strefy rekreacji dla mieszkańców, plac zabaw dla dzieci, a nawet siłownia zewnętrzna. W obrębie inwestycji działają także lokale handlowo-usługowe usytuowane na parterze bloków mieszkalnych. Okolica osiedla jest kameralna, przeważnie o niskiej zabudowie, i posiada rozwiniętą infrastrukturę miejską.
  2. Chwarzno Polanki – realizacja renomowanego dewelopera Hossa, składa się z ponad 20 bloków mieszkalnych i rozbudowanego zaplecza. Teren jest objęty monitoringiem i urządzony, zaprojektowano na nim liczne strefy rekreacji i integracji dla mieszkańców. Na osiedlu funkcjonuje też zaplecze handlowo-usługowe – sklepy, lokale gastronomiczne, oraz inne obiekty podstawowej infrastruktury. W obrębie osiedla kupimy też mieszkanie z wykończeniem.
  3. Osiedle Gdynia Wiczlino – to opcja dla ceniących sobie spokój i kameralność. Jest to osiedle domów jednorodzinnych w zabudowie bliźniaczej. Nowoczesna architektura, dobre wyposażenie domów, rozległe działki, a do tego przystępne ceny za metr kwadratowy – te atuty mogą być przekonujące dla wielu.

Chwarzno-Wiczlino – czy to jest dzielnica dla Ciebie?

Jak zrozumieć, czy Chwarzno-Wiczlino sprosta Twoim wymaganiom? Oto krótka check-lista.

Chwarzno-Wiczlino to dobry wybór, jeśli:

  • chcesz zamieszkać w oddali od zgiełku miasta;
  • cenisz sobie kameralność w połączeniu z dobrą infrastrukturą;
  • szukasz budżetowej opcji mieszkania w Gdyni;
  • masz dzieci i zależy Ci na tym, by miały blisko do przedszkola czy szkoły;
  • nie lubisz zurbanizowanych dzielnic i pasuje Ci kameralna zabudowa mieszkaniowa;
  • chcesz mieć w pobliżu dużo terenów zielonych.
(artykuł sponsorowany)
 
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
0%