Zamknij

Ile zarabia technik energii odnawialnej? Jakie są możliwości pracy w branży?

13.46, 17.01.2023 art. sponsorowany Aktualizacja: 13.46, 17.01.2023

Od 2021 roku w Polsce obowiązuje nowe prawo związane z budową domów. Obecnie każdy nowy dom musi spełniać określone standardy. Decydując się na tradycyjne metody ogrzewania, konieczne jest wsparcie ich jednym z odnawialnych źródeł energii.

Technik energii odnawialnej należy do zawodów przyszłościowych. Po zdobyciu uprawnień można pracować w dynamicznie rozwijającej się branży, w Polsce i za granicą. Jakie są zarobki? Jak zdobyć uprawnienia?

Kurs versus osobne szkolenia

Każde odnawialne źródło energii wymaga uprawnień. Konieczne jest przejście szkolenia, a później pozytywny wynik z egzaminu. Łącznie pięć szkoleń i pięć egzaminów. Zdobycie uprawnień dla każdego OZE wymaga też nakładów finansowych.

Kurs to kompleksowe przygotowanie do pracy w zawodzie. Szczegóły znajdziesz na tej stronie: zawodoze.pl. W dużym skrócie, dzięki temu, że idziesz na kurs, nie musisz zdawać pięciu egzaminów dla każdego OZE. Kurs składa się z dwóch kwalifikacji, po każdej jest egzamin, czyli by zdobyć uprawnienia są tylko dwa egzaminy. Tak kształcenie wygląda w Szkole Partnerskiej Viessmann, która od lat przygotowuje do pracy przyszłych specjalistów z branży odnawialnych źródeł energii. Aby otrzymać certyfikaty dla wszystkich pięciu OZE, po ukończeniu kursu w Szkole Partnerskiej Viessmann, wystarczy złożyć tylko wniosek o wydanie certyfikatów. Oszczędność to około kilkanaście tysięcy zł. Dodatkowo otrzymasz dyplom technik OZE.

Jakie są zarobki w OZE?

Ukończenie kursu otwiera drzwi do pracy w różnych miejscach. Technicy OZE znajdują zatrudnienie w firmach zajmujących się montażem, serwisem, doradztwem, produkcją i dystrybucją. Technicy OZE mogą pracować fizycznie przy montażu bądź w drodze jako przedstawiciele handlowi albo za biurkiem jako doradcy. Absolwenci po kursie OZE znajdują również zatrudnienie w administracji publicznej. Kierunek jest przyszłościowy, a zarobki zależą w dużej mierze od stanowiska. Im większy zakres obowiązków i im większa odpowiedzialność, tym zarobki są wyższe.

Więcej zarabiają osoby, które decydują się na działalność, w porównaniu z tymi zatrudnionymi na etacie. Dlatego odpowiedź na pytanie technik energetyki odnawialnej ile zarabia nie jest łatwa do ujęcia w ramy. Jedno jest pewne, zarobki nie są niskie i rosną wraz z doświadczeniem.

Kalendarze firm, które zajmują się instalacją, serwisem odnawialnych źródeł energii są wypełnione, dlatego pracownicy nie narzekają na brak pracy, a tym samym na wypłaty. Między innymi dlatego warto już teraz zapisać się na kurs.

(art. sponsorowany)
 
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
0%