Zamknij

Metr kwadratowy blachodachówki

13:16, 12.05.2023 art. sponsorowany Aktualizacja: 13:16, 12.05.2023

Ostatnie lata należy uznać za burzliwe na rynku. Zmiany cen oraz niepewna przyszłość stały się czymś powszednim. Dynamika zmian oczekiwanych kwot za produkty nie ominęła branży budowlanej. W górę poszły m.in. styropian oraz płyty OSB. Niestety podwyżki ceny nie uniknęła również blachodachówka. Dzieje się tak, ponieważ stal kosztuje więcej niż przed laty. Pocieszający jest fakt, że podwyżki cen blachodachówki nie są aż tak drastyczne. Sprawdźmy, ile w tej chwili trzeba zapłacić za metr kwadratowy blachodachówki. 

Blachodachówki cały czas cieszą się ogromną popularnością. Została ona doceniona przez inwestorów z wielu powodów. Po pierwsze, posiada ona wiele wizualnych plusów. Klienci mają szansę na wybór bardzo ciekawego koloru pokrycia składającego się z blachodachówki. Mogą również zdecydować o przetłoczeniach oraz rodzaju wykończenia. Po drugie, blachodachówka stanowi materiał uniwersalny, który nadaje się na każdy dach. Na blachodachówkę możemy postawić bez względu na to, czy jesteśmy zakochani w klasyce, czy cenimy sobie rozwiązania tożsame z nowoczesnością. Po trzecie, blachodachówka to coś więcej niż pokrycie dachowe. To także świetny pomysł na wykończenie elewacji. Pora więc odpowiedzieć na pytanie, ile będzie nas kosztować przyjemność w postaci pokrycia z blachodachówki. 

Wymiar podwyżek 

Od 2020 roku możemy mówić o niepokojącej sytuacji na świecie. Najpierw zostaliśmy boleśnie doświadczeni przez pandemię koronawirusa. Dwa lata później wybuchła wojna w Ukrainie, która przyczyniła się do wzrostu lęków wśród obywateli całego świata. Oprócz skutków związanych z obniżeniem naszego poczucia bezpieczeństwa, opisane wyżej wydarzenia mają swoje skutki ekonomiczne. Ceny surowców zaczęły rosnąć i przez długi czas nie odnotowywano obniżek. Szansę na ekonomiczny optymizm pojawiły się pod koniec 2022 roku. To właśnie wtedy ceny przestały wspinać się na coraz wyższy poziom. Minusem jest to, że ceny nie wróciły do dawnego wymiaru. Firma Blachy Pruszyński nie zmieniła swoich cen od jesieni 2022 roku.  

Aktualny koszt blachodachówki 

Cena blachodachówki zależy od wielu aspektów. Na pewno najbardziej kluczowa jest stal, ponieważ to od niej zależą cenowe standardy na rynku. Oprócz bardzo istotnej stali, cena blachodachówki zmienia się również pod wpływem powłok ochronnych. Przykładowo, jeśli postawimy na powłokę poliestrową, to metr blachodachówki będzie nas kosztował od 50 do 60 zł. Nieco drożej zapłacimy w przypadku wyboru powłoki poliuretanowej  (od 60 do 80 zł). Pamiętajmy o tym, że wydatki nie kończą się na samej blachodachówce. Musimy dokupić również przybory do jej montażu. Na szczęście ich cena również nie uległa drastycznemu skokowi. 

Różnica między metrem całkowitym a efektywnym  

Gdy analizujemy ceny blachodachówki, pamiętajmy by brać pod uwagę cenę za metr efektywny, a nie koszt metra blachodachówki. Dzieje się tak, ponieważ arkusz blachodachówki nigdy nie zostaje w pełni wykorzystany. W skrócie możemy opisać to tak, że cena arkusza blachodachówki przed jej montażem to cena za metr całkowity,  zaś cena faktycznego pokrycia to kalkulacja za metr efektywny. Na szczęście w cennikach przygotowanych przez firmę Blachy Pruszyński znajduje się nie tylko cena za metr całkowity, ale również ta dotycząca metra efektywnego.  

(art. sponsorowany)
Nie przegap żadnego newsa, zaobserwuj nas na
GOOGLE NEWS
facebookFacebook
twitter
wykopWykop
0%