Zamknij

Ucz się bez wychodzenia z domu!

11:16, 12.10.2021 | materiały partnera

Wakacje za nami, a przed nami kolejny rok szkolnych wyzwań. Nie ulega wątpliwości, że nauka jest potęgą i uczymy się przez cale nasze życie. Czasy, w których uczyliśmy się jedynie w szkole dawno już minęły. Dzisiaj mamy o wiele więcej możliwości, a są nimi portale edukacyjne, do których dostęp możesz mieć z dowolnego miejsca na świecie. Jakie portale warto wziąć pod uwagę?

Język polski bez tajemnic!

Język polski pełen jest gramatycznych „kruczków”. Zasady, reguły, ortografia, a do tego cała masa czyhających na nas błędów stylistycznych czy składniowych.. Na szczęście tego można się nauczyć! Znacznie ułatwia to portal dyktanda.pl, skierowany nie tylko do uczniów, ale także do wszystkich, którzy chcą nieco podszkolić się w zakresie zasad polskiego języka.

Dyktanda.pl to największa platforma do nauki języka polskiego w naszym kraju. Bardzo dynamicznie się rozwija, należąc do sektora EdTech. Obecnie dostępna jest nowa, odświeżona wersja platformy oferujące najnowocześniej i najbardziej zaawansowane technologicznie rozwiązania. Na stronie dostępnych jest kilka opcji, z których może skorzystać każdy, z dowolnego punktu na świecie.

Jedną z możliwości jest wybór dyktanda dla różnych grup wiekowych. Dostępne są dyktanda dla uczniów klas 1-3, 4-6, 7-8 czy dla szkół średnich. Są one tworzone zgodnie z aktualnym programem nauczania w szkole. Oprócz dyktand dla dzieci i młodzieży, dostępne są także dyktanda dla osób dorosłych, pozwalające na sprawdzenie swoich umiejętności językowych.

Portal dyktanda.pl cyklicznie ogłasza różnego rodzaju konkursy. Zwykle mają one związek z jakimiś ważnymi świętami i uroczystościami państwowymi, np. ze Świętem Niepodległości. Organizowane są także dyktanda konkursowe o tytuł Mistrza Wypracowań czy Mistrza Dyktand. Konkursy te przyciągają ogromną liczbę uczestników ze wszystkich grup wiekowych.

Oprócz dyktand i konkursów, serwis dyktanda.pl oferuje także bogatą bazę wiedzy z zakresu języka polskiego, jego zasad, a także literatury. Na stronie możesz dowiedzieć się ciekawostek na temat Williama Szekspira, przypomnieć sobie zasady tworzenia zdań złożonych czy zasady pisowni „nie” z przymiotnikami. Tworzone tutaj informacje są dostosowane do najczęściej występujących wątpliwości, z jakimi stykamy się na co dzień.

Na stronie dyktanda.pl uczniowie mogą znaleźć streszczenia i informacje na temat lektur szkolnych. Taka baza przydaje się podczas lekcji języka polskiego w szkole, w każdej grupie wiekowej. Niewątpliwie, serwis https://www.dyktanda.pl/ to ogromna pomoc zarówno dla uczniów, jak i dla dorosłych, którzy chcą odświeżyć sobie zapomniane zasady naszego języka. Korzystanie z zasobów serwisu jest bezpłatne i dostępne dla wszystkich.

Matematyka może być łatwa

Przedmiotem, który stwarza największe kłopoty większości uczniów jest matematyka. Oczywiście, zdarzają się miłośnicy tej dziedziny i osoby, którym jej nauka przychodzi z łatwością, zdecydowanie jednak jest to mniejszość. Na szczęście, aby zrozumieć bieżące tematy, nie musisz posyłać dziecka na kosztowne korepetycje. Dzisiaj dostępne są one online! Służy temu nowa platforma matematyczna Mathematics.live o charakterze międzynarodowym. Na platformie znajdziesz wiele potrzebnej wiedzy, która pozwoli dzieciom i młodzieży lepiej i łatwiej zrozumieć wszelkie matematyczne zawiłości.

Ogromną zaletą serwisu jest fakt, że jest on dostępny online, za darmo, dla każdego. W serwisie można założyć swoje konto, a najaktywniejsi użytkownicy, biorący udział w ogłaszanych konkursach matematycznych mają szansę na wygranie cennych nagród. Wśród nich wymienić należy przede wszystkim konsole do gier, komputery, gry czy pomoce dydaktyczne. Serwis Mathematics.live to ogromne ułatwienie dla każdego ucznia, ale także rodzica, który nie zawsze potrafi jasno i klarownie wyjaśnić dziecku zawiłości matematycznych zadań.

A może jakiś kurs?

Uczymy się przez cale życie, a serwisy edukacyjne stworzone są nie tylko dla uczniów, ale także dla dorosłych, którzy chcą podnosić swoje kompetencje. Teraz jest to jeszcze prostsze i możliwe nawet bez wychodzenia z domu. Wystarczy wejść na stronę tutors.live i wziąć udział w jednym z organizowanych tutaj kursów. Tutors.live to serwis z korepetycjami o charakterze międzynarodowym. Służy nie tylko młodzieży, ale także dorosłym. Możliwe jest odszukanie korepetycji online zarówno w sieci, jak i na żywo, czyli stacjonarnie.

Dzięki wygodnej wyszukiwarce, możliwe jest szybkie odnalezienie odpowiedniego tematu korepetycji i umówienie się w odpowiadającym nam terminie. Co więcej, każdy użytkownik ma dostęp do opinii na temat osób prowadzących korepetycje. Jeśli to Ty jesteś korepetytorem, na stronie tutors.live możesz prowadzić swój własny korepetytorski biznes bez ponoszenia żadnych nakładów finansowych na infrastrukturę IT. Serwis ma charakter międzynarodowy, a baza dostępnych korepetycji jest naprawdę imponująca i każdy z pewnością znajdzie coś odpowiedniego dla siebie. Tematów jest sporo, mnóstwo jest także ogłaszających się korepetytorów. Możesz przeczytać opinie osób, które już skorzystały z usług danego korepetytora, by mieć pewność, że wybrana osoba posiada odpowiednią wiedzę, przygotowanie i oczywiście, podejście. To zapewni nam sukces i przyjemną naukę!

Dlaczego warto korzystać z powyższych serwisów?

Korzystanie z powyższych serwisów, zarówno z dyktanda.pl, jak i mathematics.live i tutors.live, to bardzo wygodny sposób na własny rozwój i podnoszenie poziomu swojej wiedzy. To ważne zarówno w przypadku dzieci, które muszą radzić sobie z lekcjami, tematami i nadrabianiem zaległości, jakie wyrządziła pandemia, ale także dla dorosłych, którzy w miejscu swojego zatrudnienia bardzo często są zobligowani do ciągłego rozwoju. Dzisiaj dotyczy to w zasadzie wszystkich zawodów umysłowych. Ciągle się czegoś uczymy, a dzięki temu, że możemy to robić bez wychodzenia z domu, a często zupełnie za darmo, nauka staje się bardziej dostępna i powszechna dla wszystkich.

Niewątpliwie, każdy z wymienionych serwisów to cenne źródło wiedzy i informacji, z których warto korzystać, by podnosić swoją świadomość na wiele tematów. Każdy z tych serwisów należy do EDU Games S.A. i służy propagowaniu i ułatwianiu nauki każdemu, w każdym zakątku świata, o każdej porze dnia i nocy, bez żadnych ograniczeń. Jeżeli tylko masz odrobinę wolnego czasu i chęci, zajrzyj na podane strony. Podsuń je również swoim dzieciom, które z pewnością skorzystają ze zgromadzonej tu wiedzy podczas odrabiania zadań domowych.

Nauka online ma tę przewagę nad nauką stacjonarną, ze nie mamy na sobie nieprzyjemnej presji, nikt nad nami nie stoi, nie pogania nas, a cały materiał danej lekcji przerabiamy zgodnie z własnym tempem. To daje ogromne poczucie mocy i znacznie ułatwia zdobywanie wiedzy. Należy się jedynie odrobinę zmotywować, by swój wolny czas poświęcić właśnie na samorozwój. Nie ulega jednak wątpliwości, że to, czego nauczymy się sami jest najcenniejsze i ma najmocniejsze fundamenty. Nigdy nie możemy być pewni, jaka wiedza i w jakim momencie naszego życia może nam się przydać.

(materiały partnera)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
0%