Zamknij

Jak stworzyć idealny domowy plac zabaw dla dziecka?

09:50, 23.06.2022 | materiał partnera

Dzieci potrafię się doskonale bawić w każdym miejscu. Aby zapewnić im miejsce do rozrywki, które będzie funkcjonowało, nawet gdy pogoda nie dopisuje, warto zastanowić się nad domowym placem zabaw. Stworzenie takiej konstrukcji jest bardzo proste i nie wymaga wielu elementów. Musimy pamiętać, że dom jest dla dziecka najważniejszym miejscem do zabawy, tutaj czuje się bezpiecznie i komfortowo.

Jak podzielić pomieszczenie na strefy?

Jeżeli chodzi o podział stref dla domowego placu zabaw, wszystko zależy od możliwości, jakie daje nam rozkład i metraż mieszkania. Na świeżym powietrzu jest to zdecydowanie prostsze. Domowe atrakcje mogę być wielofunkcyjne i sprawiać radość na różnych poziomach. Zainstalowanie drabinki da maluchowi nie tylko rozrywkę i zdrową dawkę aktywności fizycznej, ale również rozwinie jego umiejętności motoryczne, np. służąc za ściankę wspinaczkową.

Domowy plac zabaw dla dzieci może być również zdecydowanie spokojniejszym miejscem. Stolik do rysowania i dziecięce krzesełka, kredki i kolorowe kartki, potrafią zając dziecko na długi czas. Najważniejsze jest zachowanie różnorodności, która sprawi, że nasza pociecha nie będzie się nudzić i znajdzie alternatywę dla poprzedniej zabawy. Ważne jest, abyśmy dostosowali wielkość elementów do możliwości wnętrza, aby zapewnić maksymalne bezpieczeństwo i komfort. W naszym sklepie Misioo znajdziemy niezbędne do aranżacji placu zabaw elementy.

W jakie elementy najlepiej wyposażyć domowy plac zabaw dla dzieci?

Drabinka to doskonałe rozwiązanie do pokoju dziecięcego. Może ona spełniać wiele funkcji, od ścianki wspinaczkowej, aż po ekspozycje dla dzieł małego artysty. Taka zabawka pomoże naszemu dziecku rozwinąć umiejętności ruchowe i dodatkowo zapewni mu zdrową dawkę aktywności fizycznej. Jest to urządzenie, które zajmuje mało miejsca, co jest szczególnie istotne w przypadku małych pomieszczeń. Do drabinki można dopasować podobne rozwiązania i elementy uzupełniające, jak np. drewniane obręcze do podwieszania.

Ważnym elementem domowego miejsca zabaw jest zjeżdżalnia, która najbardziej ze wszystkich urządzeń imituje prawdziwy plac. Te do mieszkania występują w różnych rozmiarach i są skonstruowane z przyjaznych dla dziecka materiałów. Najczęściej jest to drewno, które jest w pełni bezpieczne i dodatkowo świetnie komponuje się z wystrojem wnętrza. W cieplejsze dni zjeżdżalnię można wstawić do ogrodu lub na taras. Może ona być również elementem łóżka piętrowego lub mebli do pokoju dziecięcego.

Każdy maluch marzy o tym, aby w jego pokoju pojawiła się huśtawka. Jest to idealny element placu zabaw w mieszkaniu, ponieważ zajmuje mało miejsca i można podwiesić ja pod sufitem. Aby konstrukcja była w pełni bezpieczna dla dziecka, powinna być dopasowana do jego rozmiaru i wieku, ale również odpowiednio zabezpieczona. Belki zabezpieczające przed wypadnięciem malucha, pasy bezpieczeństwa czy miękkie siedzisko, to konieczne elementy huśtawki. Jeśli dziecko jest większe, powinna być skonstruowana tak, aby mogło samodzielnie wejść i zejść. Pamiętajmy, że najbezpieczniejsza będzie zabawa pod czujnym okiem dorosłego opiekuna.

(materiał partnera)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
0%