Zamknij

Jak z zyskiem sprzedać auto w Inowrocławiu?

10.37, 26.08.2022 materiał partnera

To oczywiste, że sprzedający chce za swój samochód uzyskać jak najwyższą cenę. Kupujący chce natomiast na transakcji zaoszczędzić, dlatego do sprzedaży auta warto się dobrze przygotować. W jaki sposób można wynegocjować atrakcyjniejszą stawkę?

Dobrze skonstruowana oferta

Osoby szukające samochodu na rynku wtórnym w pierwszej kolejności zwracają uwagę na cenę oraz zdjęcia. Proponowana cena nie powinna znacząco odbiegać od średnich stawek na rynku, przyda się też dopisek „możliwość negocjacji”, co dla wielu klientów będzie dodatkową zachętą. Sprzedając samochód w Inowrocławiu warto umieścić ogłoszenia w kilku miejscach, nie tylko na tych dużych, ogólnopolskich portalach, ale i w serwisach lokalnych oraz na forach poświęconych motoryzacji.

Do zdjęcia, jak i późniejszych oględzin, samochód należy dokładnie umyć i posprzątać. Wad pojazdu lepiej nie ukrywać – jeśli klient przyjedzie obejrzeć auto myśląc, że jest ono w idealnym stanie, to nawet niewielka usterka odkryta na miejscu zniechęci do kupna albo będzie podstawą do wynegocjowania znacznie niższej ceny. Dobre wrażenie na kupujących robi też przygotowanie pełnej dokumentacji pojazdu oraz jasne odpowiedzi na pytania związane ze stanem technicznym samochodu i jego historii serwisowej.

Czy opłaca się sprzedaż auta do skupu?

W Inowrocławiu działa wiele skupów używanych aut. Cena w skupie może być nieco niższa od ceny na rynku wtórnym, ale warto wziąć pod uwagę inne czynniki – nie wydaje się pieniędzy na ogłoszenia, rozmowy telefoniczne, drobne naprawy i sprzątanie, jak i nie traci się czasu na negocjacje z potencjalnymi nabywcami. W skupie wszystko odbywa się bardzo szybko i można swoje auto sprzedać jeszcze tego samego dnia, więc koniec końców również pod względem finansowym będzie to opłacalne. Sprawdź - skup aut w Toruniu - kupimyauto.com/skup-aut-torun/

Do skupu opłaca się sprzedawać przede wszystkim samochody stare, zniszczone, niesprawne, po kolizjach. W skupie estetyka pojazdu nie jest aż tak istotna, więc przed sprzedażą nie trzeba nawet jechać do myjni. Wyceny w poszczególnych skupach mogą się różnić między sobą, dlatego dobrze jest złożyć swoją ofertę w kilku miejscach i wybrać ostatecznie skup, który daje najwięcej. Podczas wyceny brane są pod uwagę takie czynniki jak marka, model, wersja silnikowa, stan techniczny, wiek.

Czy robić remont przed sprzedażą?

Auta w dobrym stanie są rzecz jasna droższe od pojazdów niesprawnych, nie oznacza to jednak, że zawsze opłaca się oddać samochód do naprawy nim wystawi się go na sprzedaż. Sens mają głównie te drobniejsze naprawy, jak wymiana niesprawnej żarówki czy zamontowanie nowych wycieraczek – nie są to wysokie koszty, za to istotnie wpływają na wartość pojazdu i końcową cenę. Poważniejsze remonty często nie są opłacalne, zwłaszcza gdy auto jest już wiekowe i ma za sobą wiele napraw. Postaw na skup samochodów w Inowrocławiu - https://kupimyauto.com/skup-aut-inowroclaw/.

Jeśli na mocno zużyty pojazd nie ma chętnych, zawsze można auto oddać do skupu na złom – zostanie ono przyjęte nawet gdy będzie kompletnie niesprawne. Nie powinno się jednak wymontowywać z niego części, bo to skutkuje naliczeniem wysokiej opłaty utylizacyjnej.

(materiał partnera)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
0%