Zamknij

Dźwigi budowlane - zakup czy wynajem? Co wybrać? Podpowiadamy!

12.25, 09.09.2022 materiał partnera
materiał partnera

Jeśli chcesz świadczyć szeroki zakres usług, potrzebujesz odpowiedniego sprzętu technicznego. Ważnym elementem wyposażenia są dźwigi budowlane. Sprzęt ten można kupić lub wynająć. Który z nich jest lepszy? Posiadanie sprzętu budowlanego wymaga dużej inwestycji kapitałowej, dlatego nie wszyscy wykonawcy decydują się na zakup. Niektórzy wynajmują "dźwigi", które dostosowują do konkretnych prac. Który z nich jest najbardziej opłacalny? Dowiedz się więcej o wadach i zaletach każdego z rozwiązań.

Dźwigi budowlane - czy warto zdecydować się na zakup?

Zakup specjalistycznego sprzętu ma wiele zalet. Przede wszystkim pozwala na większą samodzielność. Nie musisz martwić się o dostęp do dźwigów budowlanych. Wystarczy, że odpowiednio ułożysz swój grafik i będziesz zarządzać czasem swoich pracowników. W dłuższej perspektywie korzystanie z własnych maszyn jest znacznie tańsze niż ich wynajem. Z drugiej strony inwestycja w dźwigi budowlane wiąże się z dużym wkładem finansowym i może okazać się nieopłacalna w przypadku mniejszej ilości zleceń.

Wynajem dźwigów - wady i zalety

Wiele osób sięga po wynajem dźwigów. Rozwiązanie to jest szczególnie polecane wykonawcom, którzy nie otrzymują regularnych zleceń wymagających użycia "dźwigów". W tym przypadku współpraca z podwykonawcami przynosi szereg korzyści. Pozwala na dostosowanie rodzaju sprzętu do wykonywanego zadania. Ponadto otrzymuje się w pełni funkcjonalną maszynę z zestawem ważnych elementów sterowania technicznego. Nie musisz się martwić o konserwację istniejących zasobów i regularną wymianę części zużywających się.

Na co zwrócić uwagę przy wynajmie lub zakupie dźwigu?

Opłaca się współpracować z godnymi zaufania firmami. Marki, które są na rynku od dawna, takie jak www.lewandowska-dzwigi.pl, gwarantują wysokie standardy usług. Oferują dźwigi budowlane spełniające normy bezpieczeństwa, zwłaszcza PN-EN 81-20:2014-10, a także pomoc w wyborze sprzętu budowlanego. Przy skomplikowanych pracach korzystają z systemów CAD, które mogą symulować ustawienia "dźwigu". Dzięki temu są w stanie dokładnie określić maksymalny udźwig i zasięg.

Kupić czy wynająć? Podsumowanie

Znalezienie odpowiedniego rozwiązania jest sprawą bardzo indywidualną. W dużej mierze zależy od profilu działalności firmy. Jeśli dźwigi budowlane są wykorzystywane tylko sporadycznie, lepiej jest je wynająć. Dzięki temu nie poniesiesz żadnych kosztów związanych z utrzymaniem i serwisem maszyn. W przypadku systematycznych zleceń z wykorzystaniem "dźwigi" praktyczniejsze jest posiadanie własnej bazy technicznej. Wówczas inwestycja w specjalistyczny sprzęt szybko się zwróci.

(materiał partnera)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
0%