Zamknij

Samochody zabytkowe zyskują na popularności

11:41, 21.01.2019 | materiał partnera
Skomentuj

Liczne badania i analizy jasno pokazują, że klasyczne samochody cieszą się coraz większym powodzeniem i nic nie wskazuje na to, że w najbliższym czasie miałoby się to zmienić.

Nie da się ukryć faktu, że z roku na rok liczba pasjonatów klasycznej motoryzacji wzrasta. Co więcej, eksperci od pewnego czasu powtarzają, że tendencja ta wciąż będzie wzrastać. Nic w tym dziwnego, w końcu zakup samochodu zabytkowego to dla wielu nie tylko realizacja hobby, lecz także inwestycja, która może nieść za sobą zaskakujące korzyści.

Zabytkowe samochody cieszą się coraz większym powodzeniem

Choć posiadanie zabytkowych samochodów wciąż jest niszą, ona nieustannie się powiększa. Kluczowy wpływ na ten stan rzeczy mają zarobki Polaków, które z roku na rok stają się coraz większe. Z biegiem czasu przybywa osób zamożnych, dla których zakup zabytkowego auta przestaje być nieosiągalnym marzeniem i ze względu na zwiększający się status materialny w końcu staje się faktem. To właśnie dlatego rynek klasycznych aut od niedawna notuje tak szybki rozrost.

Eksperci nie pozostawiają wątpliwości

Znawcy i eksperci specjalizujący się w zabytkowych samochodach z dumą twierdzą, że rynek ten ma w sobie naprawdę ogromny potencjał. Dotyczy to nie tylko Polski, lecz także całej Europy, bowiem od niedawna na jej terenie można znaleźć wyjątkowe perełki motoryzacyjne za stosunkowo niewielkie pieniądze. Zachętą zarówno dla przyszłych jak i obecnych miłośników zabytkowych samochodów jest także fakt, iż na klasycznym aucie można naprawdę sporo zarobić. Właśnie z tego względu dla jednych jest to realizowanie pasji, a dla innych niemal pewna i jednocześnie sprawiająca wiele przyjemności inwestycja.

Inwestowanie w pojazdy zabytkowe

Doświadczenia miłośników motoryzacji niejednokrotnie pokazały, że inwestowanie w samochody zabytkowe jest wysoce opłacalne. Zwłaszcza teraz, kiedy ceny klasycznych pojazdów często okazują się być dość przyzwoite. Przy czym warto mieć na uwadze fakt, że te nieustannie idą w górę. Jeśli zdecydujemy się na zakup dziś, za kilka lat – jeśli szacunki ekspertów okażą się trafne - możemy naprawdę sporo zyskać. Niekiedy nawet więcej, niż wówczas, kiedy zdecydowalibyśmy się na inwestowanie w nieruchomości, alkohol czy monety. Doskonałym tego przykładem jest Lancia Delta Integrale, której wartość w przeciągu półtorej roku wzrosła o około 60 procent.

Ubezpieczalnie odpowiadają na potrzeby rynku

Ku uciesze miłośników samochodów zabytkowych, liczne firmy ubezpieczeniowe w końcu zaczęły wychodzić im naprzeciw. Coraz więcej towarzystw ubezpieczeniowych wprowadza do swojej oferty ubezpieczeń samochodów zabytkowych, które zostają specjalnie dostosowane do potrzeb i oczekiwań właścicieli klasycznych aut. Dla przykładu, w Wielkiej Brytanii niemałą popularnością cieszy się firma Lancaster Insurance, której ofertę możemy zobaczyć pod adresem https://www.lancasterinsurance.co.uk/insurance/classic-car-insurance/. Aby wykupić polisę, nie trzeba stawiać się w siedzibie firmy. Wystarczy jedynie wypełnić formularz online lub skontaktować się z agentem telefonicznie.

(materiał partnera)

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

© extrawalcz.pl | Prawa zastrzeżone