Zamknij

Od czego zależy szybkość przyznania mi pożyczki online?

14:33, 27.03.2020 artykuł sponsorowany Aktualizacja: 14:34, 27.03.2020

Zdarza się, że potrzebujemy pilnie gotówki i bardzo zależy nam na jak najszybszym uzyskaniu finansowania. W takiej sytuacji najlepiej skorzystać z pożyczki online. Aby przyspieszyć cały proces pożyczkowy, trzeba postępować dokładnie według wskazówek pożyczkodawcy. Jednak wiele zdarzeń niezależnych od instytucji pozabankowej i konsumenta może opóźnić otrzymanie pożyczki.

Najwięcej badanych przez Blue Media osób ufa instytucjom finansowym (73%), firmom telekomunikacyjnym (46%) oraz technologicznym koncernom globalnym (43%). Mniej ankietowanych darzy zaufaniem firmy pożyczkowe (9%) oraz firmy świadczące usługi inwestycyjne (11%). Instytucje pozabankowe cieszą się większą popularnością wśród mężczyzn (15%) niż kobiet (5%).

Najwięcej, bo aż 40% ankietowanych, szuka informacji o usługach finansowych w Internecie, a 20% – w placówkach instytucji finansowych. Tylko 18% badanych korzysta z porady doradcy finansowego, a 14% czerpie wiedzę z mediów społecznościowych. Rzadziej szukamy wiedzy o produktach finansowych w telewizji (10%), prasie fachowej (8%), prasie codziennej (7%) oraz w radiu (3%). Za najważniejsze w korzystaniu z usług finansowych ankietowani uznali bezpieczeństwo (68%), zaufanie do instytucji (51%), cenę usług (46%) oraz wygodę (33%).

Powyższe dane pokazują, jak ważną funkcję w kwestiach finansowych spełnia obecnie Internet. Nic dziwnego, że wiele osób korzysta z pożyczek online. Najczęściej chcą przy tym pożyczyć pieniądze jak najszybciej. To zależy jednak od różnych czynników.

– Większość klientów firm pożyczkowych, korzystających z usług finansowych oferowanych w tym sektorze, najbardziej ceni sobie w internetowej formie udzielania pożyczek dużą szybkość oraz wygodę – mówi ekspert vivus.pl. – W przeciwieństwie do banków branża pożyczkowa korzysta z wielu uproszczeń, które mają na celu zminimalizowanie formalności oraz przyspieszenie procesu pożyczkowego. Dzięki temu oraz automatyzacji scoringu i obsłudze online firmy pożyczkowe mogą udzielić finansowania naprawdę bardzo szybko – podkreśla ekspert.

Jak wygląda proces przyznawania pożyczki online?

Proces przyznawania szybkiej pożyczki online jest bardzo prosty. Wystarczy wejść na stronę www wybranej instytucji pozabankowej i ustalić tam kwotę zobowiązania oraz termin spłaty. W ramach szybkich pożyczek online klient może pożyczyć sumę od kilkuset do kilku tysięcy złotych i zwrócić ją po kilkudziesięciu dniach (najczęściej do wyboru jest 30 lub 60 dni).

W kolejnym kroku należy wypełnić prosty wniosek (stały klient od razu może się zalogować do systemu pożyczkodawcy), w którym trzeba wpisać swoje dane osobowe, informacje na temat zatrudnienia, dochodu oraz wydatków miesięcznych, a także adres e-mail, numer telefonu oraz konta bankowego. Po uzupełnieniu wniosek należy przesłać online do pożyczkodawcy.

Następuje etap, podczas którego instytucja pozabankowa ocenia zdolność kredytową i wiarygodność pożyczkobiorcy. W tym samym czasie klient może zostać poproszony o dokonanie przelewu weryfikacyjnego w celu potwierdzenia jego tożsamości. Jak to się odbywa? Z własnego rachunku bankowego należy przelać kwotę 1 gr lub 1 zł na konto pożyczkodawcy. Niektóre firmy pożyczkowe umożliwiają weryfikację za pomocą specjalnej aplikacji. Za jej pośrednictwem należy się zalogować do swojego konta bankowego. Po zaksięgowaniu przelewu weryfikacyjnego lub skorzystaniu z aplikacji pożyczkobiorca otrzymuje decyzję pożyczkową. Jest ona przesyłana w wiadomości SMS lub na adres e-mail. W sytuacji, gdy decyzja jest pozytywna, pieniądze zostają przelane niezwłocznie na rachunek pożyczkobiorcy.

 

Szybkość przyznania pożyczki – od czego zależy?

Czas oczekiwania na przyznanie pożyczki online w większości firm pożyczkowych jest szacowany na kilkanaście minut, jednak zależy on tak naprawdę od wielu czynników. Na niektóre z nich największy wpływ ma bezpośrednio sam pożyczkobiorca. Ważne jest, aby spełnił wymagania pożyczkodawcy, czyli miał więcej niż, np. 19 lat, posiadał dowód osobisty, był zameldowany w Polsce itp. Dodatkowo instytucje pozabankowe wymagają, aby klient miał stały dochód.

Kolejną ważną kwestią jest poprawne wypełnienie formularza. Błędy lub braki we wniosku mogą opóźnić proces pożyczkowy, ponieważ konsultant będzie musiał skontaktować się z wnioskującym w celu uzupełnienia lub wyjaśnienia danych.

Czas otrzymania pożyczki zależy w dużej mierze od sytuacji finansowej pożyczkobiorcy. Jeśli ma on dobrą zdolność kredytową i nie widnieje w rejestrach dłużników, decyzja pożyczkowa jest przekazywana w ciągu kilkunastu minut. Proces pożyczkowy trwa dłużej u osób z niejasną historią kredytową lub z niewystarczającymi dochodami.

Opóźnienia w przyznaniu pożyczki mogą wystąpić także z powodów niezależnych ani od pożyczkobiorcy, ani od pożyczkodawcy. Problemy techniczne serwerów lub różne godziny dokonywania przelewów w bankach mogą wpłynąć na wydłużenie oczekiwania na zaksięgowanie przelewu weryfikacyjnego, a także na wypłacenie środków z pożyczki.

Instytucje pozabankowe w większości działają przez Internet i udzielają pożyczek online. Dzięki temu, że wszystkie formalności możemy załatwić za pośrednictwem strony www pożyczkodawcy i wystarczy tylko dowód osobisty do pożyczenia pieniędzy, proces pożyczkowy jest realizowany bardzo szybko. Należy jednak mieć świadomość, że czasami ten proces może się wydłużyć z różnych powodów.

(artykuł sponsorowany)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
0%