Zamknij

Taksówkarz indywidualnie czy w korporacji, czyli jak zostać Orłem Transportu

09:16, 03.09.2020 artykuł sponsorowany Aktualizacja: 09:16, 03.09.2020

Twoim marzeniem jest cały dzień jeździć autem i przewozić pasażerów z miejsca w miejsce, opowiadając im zabawne historyjki o Twoim mieście? Rozpoczynając karierę taksówkarza na pewno staniesz przed dylematem: pracować solo, a może dołączyć do wielkiej korporacji? Wybór ten nie jest prosty, a jednocześnie nie będzie warunkował czy będziesz oferował najlepsze usługi przewozu osób w mieście.

Taksówkarz – początki

Masz wspaniały samochód, chodziłeś dzielnie na kursy przygotowawcze, zdałeś egzaminy i odebrałeś licencję taksówkarza. Wydaje się, że wszystko, co najtrudniejsze jest już za Tobą. Jednak to dopiero początek drogi zawodowej i ważnych decyzji, które Cię napotkają. Pierwszą z nich jest wybór czy jeździmy, będąc sobie sami sterem i okrętem, czy jednak lepiej przyłączyć się do popularnego giganta. Odpowiedź na tak postawione pytanie nie jest prosta i zależy od kilku czynników.

Transport osób w małym mieście

Niewielkie miejscowości (do 100 tysięcy mieszkańców) żądzą się trochę swoimi prawami. Korporacje zazwyczaj nie są zainteresowane inwestycją we flotę taxi w takich miastach, więc w zasadzie problem z decyzją nie istnieje. Tutaj każdy przewoźnik pracuje na własną rękę, bo zwyczajnie nie ma innych możliwości rozwoju. Będzie to więc całkiem opłacalny, intratny biznes, o ile nie masz już dużej konkurencji na miejscowym rynku.

Taksówkarz w metropolii

W dużych miastach, zdominowanych przez korporacje taksówkarskie, również wydaje się, że wybór będzie tylko pozorny. Duże marki mają w nich monopol, a indywidualnym kierowcom raczej trudno się będzie przebić przez ten rynek. Można jednak próbować wyróżnić się oferowaniem kursów w mniej typowych dzielnicach lub oferować swoje usługi w formie wynajmu online, na konkretne godziny.

Orły Transportu – jak zostać najlepszym w mieście

Dla plebiscytu Orły Transportu nie jest istotne jaki charakter ma Twoja działalność. Gwarantem wygranej są bowiem wysokie noty, przyznawane przez Twoich pasażerów w Internecie (np. w Zumi, Google Maps, Cylex, Panorama Firm itd.). Średnia z ocen musi wynieść przynajmniej 8 punktów (przy maksymalnej 10), by stać się laureatem plebiscytu Orły Transportu. W nagrodę dane Twojej firmy zostaną umieszczone na liście zwycięzców, by każdy mógł zobaczyć, że jesteś jednym z najlepiej ocenianych w mieście. A za to wszystko nie zapłacisz nawet złotówki. Przekonaj się i sprawdź na https://www.orlytransportu.pl/.

(artykuł sponsorowany)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
0%