Zamknij

Pomoc na drodze. Nie zawsze musi być holowanie.

12.30, 13.11.2018 P.K Aktualizacja: 08.27, 16.11.2018
Skomentuj
REKLAMA

Wyjeżdżając swoim samochodem w trasę, nawet tę najkrótszą, nigdy nie mamy pewności co do tego, czy rzeczywiście uda nam się bezproblemowo dojechać na miejsce. Czasami wystarczy zwykła awaria, by niestety samochód nie był zdolny do dalszej jazdy. Jednak nie należy się tym przejmować, a jedynie wezwać profesjonalną pomoc drogową, która doskonale poradzi sobie z zaistniałą sytuacją.

 

Holowanie pojazdów

Na pewno podstawową usługą, na jaką możemy liczyć przy praktycznie każdej firmie, jest holowanie samochodów oraz innych pojazdów. Identycznie będzie, jeżeli zdecydujemy się na wsparcie ze strony firmy, które na lokalnym rynku można odnaleźć za pomocą przeglądarki google.

Jednak zanim zadzwonimy po pracowników, to na początku musimy pamiętać o tym, na jakim obszarze działają. Dlatego nie powinniśmy być pod żadnym pozorem zaskoczeni tym, że jednak firma nie chce przyjechać do nas, jeżeli dzwonimy z miejsca zdarzenia w zupełnie innym zakątku Polski.

Jeżeli dokładniej zapoznamy się z ofertą tej firmy, to jednocześnie będziemy mogli się przekonać, że holowane pojazdy mogą wyróżniać się maksymalnym ciężarem wynoszącym aż 3,5 tony. Dodatkowo fachowcy posiadający wiele lat doświadczenia w tym co robią, dzięki czemu możemy poczuć się naprawdę bezpiecznie, że nic nie będzie grozić naszym pojazdom.

Dodatkową zaletą korzystania z oferty lokalnej firmy, na pewno jest atrakcyjna cena, a także dyspozycyjność, lecz miejmy się na baczności i wcześniej zorientujmy się jakich cen mogą domagać się przedsiębiorcy.

Holowanie to nie tylko osobówki, ale także  quady oraz motocykle.

Pomoc na miejscu zdarzenia

Czasami jednak zdarza się taka sytuacja, że holowanie samochodu lub też innego pojazdu w ogóle nie jest potrzebne. Dla kierowcy, który jest właśnie w pracy powinna być to naprawdę bardzo dobra wiadomość. Jednak należy się jeszcze wcześniej upewnić, czy dana firma, która ma do nas przyjechać jest w stanie wykonać podstawowe naprawy na miejscu zdarzenia. Są na rynku profesjonalne firmy jak choćby serwis z Wałcza - Zielak Opony. Najczęściej w takich przypadkach  korzysta się z mobilnych serwisów opon, które wykonują wszystkie czynności z naprawą ogumienia właśnie w miejscu zdarzenia. Chętnie korzystają z tego firmy budowlane, kierowcy ciężarówek, czy operatorzy maszyn leśnych.

Niestety nie wszystkie ekipy posiadają ku temu odpowiednie uprawnienia. W takich okolicznościach należy liczyć się z tym, że rzeczywiście jest to czas, w którym warto świadomie zdecydować się na firmę, która udzieli nam ewentualnej pomocy drogowej.

Rzeczywiście możemy mówić tutaj o wykonywaniu wielu podstawowych napraw, które pozwolą na uniknięcie zbędnego holowania pojazdu. Do takich napraw zalicza się także awaryjne uruchamianie samochodu, czy też dowiezienie paliwa.

Warto skupić się tutaj również na umiejętnym wyciąganiu samochodów z rowów, lub też zaspy śnieżnej.Czasami zdarza się tak, że przejeżdżając po nieutwardzonej nawierzchni, nasz samochód będzie w stanie ugrzęznąć w błocie. Niestety sami nic z tym nie zrobimy i bez pomocy profesjonalnego sprzętu wyjechanie z takiego miejsca będzie po prostu niemożliwe. Na szczęście w każdej chwili możemy wezwać na pomoc doświadczoną ekipę, która będzie doskonale wiedziała, w jaki sposób wydostać samochód. Dodatkowo nie trzeba martwić się tym, że przyjdzie nam się zmierzyć jeszcze dodatkowo z uszkodzeniami samochodu. Ponieważ pracownicy wiedzą doskonale w jaki sposób to zrobić, żeby nie pogłębić problemów. Warto jeszcze wspomnieć także o transporcie pojazdów uszkodzonych oraz wypadkowych.  Niestety samochód przeznaczony do generalnej naprawy lub do kasacji nie zostanie w nieznanym mieście. Dlatego można go sprowadzić do swojej rodzinnej miejscowości, by na spokojnie podjąć decyzje o jego dalszym losie.

Transportowanie pojazdów i maszyn

Możemy bardzo szybko przekonać się o tym, że usługi związane z pomocą drogową nie są jedyne, jakie są oferowane przez firmy posiadające na swoim wyposażeniu holowniki. Ponieważ mając już tak wysoko wyspecjalizowane pojazdy, istnieje możliwość przetransportowania samochodów lub też innych maszyn.

Taką firmą, która posiada kompleksowe usługi związane z udzielaniem pomocy drogowej, jak i również usługi transportowe, jest  wiele. Jeżeli właśnie zastanawiasz się nad tym, jakie pojazdy dokładnie mogą być transportowane przy pomocy autolawet, to wśród nich wymienia się między innymi samochody osobowe i dostawcze, łodzie, quady, wózki widłowe, a także wszelkiego rodzaju maszyny budowlane i rolnicze.

Czasami jest tak, że widzimy firmę posługującą się profesjonalnym sprzętem, ale nadal mamy wątpliwości, czy będziemy z tytułu współpracy mieć jeszcze inne korzyści. Okazuje się, że jest ich zdecydowanie więcej, niż nam się wydaje. Wśród nich wymienia się również bardzo korzystne ceny, czy też wieloletnie doświadczenie. W końcu rzeczywiście posiadanie drogiego sprzętu przez daną firmę o niczym nie świadczy. Ale jeżeli są fachowcy, którzy umieją się nim profesjonalnie obsługiwać, to naprawdę można liczyć na udaną współpracę. Tym bardziej, że zależy nam na tym, aby transportowane samochody lub inne pojazdy, w żaden sposób nie były uszkodzone.

więcej artykułów na www.motomagazyn.com

(P.K)
 

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (2)

sicksick

3 1

Dawno nie czytałem takich bzdur na temat transportu i autopomocy. 22:43, 25.11.2018

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

KovalKoval

0 0

Ja miałem problem z turbosprężarką, ale obyło się bez holowania. Dzięki pomocy AMserwis w Trójmieście auto odzyskało moc w pełni. 08:50, 11.05.2022

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

0%