Zamknij

O tym musisz pamiętać, korzystając z farby w sprayu

11.00, 07.06.2022 Aktualizacja: 11.30, 07.06.2022

O tym musisz pamiętać, korzystając z farby w sprayu

O tym musisz pamiętać, korzystając z farby w sprayu

Dzisiaj do coraz większej ilości zadań wykorzystuje się farby w sprayu. To zrozumiałe, ponieważ preparaty cechują się wysoką wydajnością i pozwalają na bardzo dokładne krycie wszystkich powierzchni. Zdecydowanie zapewniają wiele korzyści, ale pod warunkiem, że korzystasz z dobrych gatunkowo produktów i prawidłowo je eksploatujesz. Więcej na ten temat przeczytasz poniżej.

Wykorzystanie farb w spray’u – nie tylko użytek przemysłowy

W pierwszej kolejności warto ustalić, gdzie i kiedy jest uzasadnione korzystanie z farb w spray’u. Warto mieć na uwadze nie tylko ich przemysłowe zastosowanie, ale też przeznaczenie do codziennych prac np. renowacyjnych czy artystycznych. W zależności od tego, z jakiego materiału są wykonane elementy, które poddajesz obróbce, a także, jakiego efektu oczekujesz możesz znaleźć różne rodzaje preparatów. Warto dopasować je do indywidualnych oczekiwań i przeznaczenia detalu, aby mieć pewność, że efekt będzie taki, jakiego się spodziewałeś.

Odpowiednie zabezpieczenie – siebie i stanowiska pracy

Łatwość, z jaką farby w spray’u https://farbyonline.eu/223-farby-w-spray pokrywają elementy sprawia, że równie często dochodzi do ich osiadania na fragmentach odzieży czy meblach. Dlatego odpowiednio zabezpiecz siebie – ubrania i części ciała oraz blaty robocze i ściany, przy których pracujesz. W pomieszczeniu powinna działać sprawna wentylacja, a gdy ruch powietrza jest niewielki to wykonuj prace na zewnątrz.

W zaawansowanym użytkowaniu, gdy korzystasz z farb do malowania proszkowego i zachodzi ryzyko wyładowań elektrostatycznych, konieczne jest wkładanie kombinezonów ochronnych, rękawic antystatycznych, butów z uziemieniem, ale też gogli czy masek z filtrem węglowym. Cały zestaw jest gwarancją wysokiej ochrony i zmniejsza uczucie dyskomfortu podczas prac np. w lakierniach proszkowych.

Przygotowanie przedmiotów do malowania

Przygotować trzeba też detale poddawane malowaniu. Jeżeli działasz w renowacji i chcesz coś odnowić to zazwyczaj nie obejdzie się bez szlifowania. Usunięcie starych powłok i rys oraz wygładzenie powierzchni zapewni idealne przyleganie cząsteczek farby, a wysoka przyczepność i perfekcyjne krycie pozwolą ograniczyć ilość nakładanych warstw, z kilku do jednej czy dwóch. To oznacza większą wydajność farby i możliwość korzystania z niej przez dłuższy czas.

Farby przed użyciem wstrząśnij, a preparat aplikuj z odległości około 20-30 cm. Ustawiaj przedmiot tak, aby świeżo pomalowane boki nie stykały się z powierzchnią. Pomocne będą specjalne podstawki lub haczyki do podwieszania.

 

 

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%