Zamknij

Dziki zamieszkały przy szpitalu

16:21, 16.04.2018 | mk
REKLAMA
Skomentuj

Od piątku (13 kwietnia) na terenie wałeckiego szpitala przebywają dziki. Locha z młodymi to wielka atrakcja dla pacjentów, ale też ogromny problem dla personelu i funkcjonariuszy Straży Miejskiej, którzy próbują właśnie odłowić zwierzęta.

Locha i 5 młodych zamieszkali niedaleko izby przyjęć, w okolicy ronda - tam, gdzie pod szpital podjeżdżają karetki. Sieją popłoch wśród personelu i wywołują radość u pacjentów, którzy… obserwują zwierzęta z okien i rzucają im chleb.

- Niestety ustawa nie określa jednoznacznie kto ma ten problem rozwiązać - rozkłada ręce komendant Straży Miejskiej w Wałczu Dariusz Gregorczyk. - Nie jesteśmy przygotowani do odławiania dzikich zwierząt. Mimo to próbuję je złapać, ale chyba mi się to nie uda. Wezwaliśmy specjalistyczną ekipę z Trzcianki, być może wspólnymi siłami uda nam się te dziki odłowić. A jeśli nie, będziemy szukać innego rozwiązania.

Ostatecznie okazało się, że akcja odławiania dzików została przełożona na jutro.

mk

(mk)
REKLAMA

Komentarze (1)

BulbaBulba

3 0

Kolejna ludzka głupota. Dokarmianie dzików powoduje ich przyzwyczajenie do szukania pokarmu w tym miejscu .Trudno to przetłumaczyć . 19:35, 16.04.2018

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

© extrawalcz.pl | Prawa zastrzeżone