Zamknij

Wałeccy studenci będą przyswajać wiedzę na Wyspach Kanaryjskich

11:18, 17.07.2018 | P.K
REKLAMA
Skomentuj

Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Wałczu w ramach Programu Erasmus+ oferuje swoim studentom wiele możliwości zarówno studiowania w zagranicznych uczelniach, jak i odbywania praktyk zawodowych. Studenci PWSZ w Wałczu mogą podjąć studia w takich krajach jak Wielka Brytania, Portugalia, Niemcy, Turcja, Bułgaria, Rumunia, Hiszpania czy Francja. 

Wydaje się to niemożliwe, ale to już jest fakt. Od przyszłego roku akademickiego studenci Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Wałczu będą mieli możliwość studiowania także na Wyspach Kanaryjskich, a dokładniej w Las Palmas.

Na zaproszenie tego Uniwersytetu przebywał tam ostatnio  Prorektor  PWSZ w Wałczu dr inż. Marek Olesiak, wszystko wskazuje na to, że w to tak atrakcyjne miejsce, wkrótce będą mogli wyjeżdżać studenci wałeckiej Uczelni. Atrakcyjność tego miejsca  to nie tylko  sprawa klimatu i  jego walorów turystycznych ale także wyposażenia Uniwersytetu,  poziomu  oferowanych programów edukacyjnych oraz powszechnej na Wyspach Kanaryjskich atmosfery wzajemnej życzliwości. Sprawia to, że corocznie  na Uniwersytecie  w Las Palmas   studiuje kilkuset studentów z różnych stron świata. Wkrótce pojawią się tam także studenci z Wałcza. 

Wielu może pozazdrościć tego, że student bez kosztów (bo wykorzystując program ERASMUS +) przebywać będzie mógł w północno-wschodnich wyspach Gran Canaria. Las Palmas jest największym miastem Wysp Kanaryjskich (siódmym w Hiszpanii), a także stolicą prowincji, co świadczy, że nie jest to podrzędna uczelnia, ale wywodząca się z dużego obszaru miejskiego liczącego ponad 700 tyś. mieszkańców. Nie dziwi zatem nikogo fakt, że w tym miejscu znajduje się uczelnia wyższa, która kształci nie tylko magistrów, ale także daje możliwość doktoryzowania. Wyróżnieniem jest to, że ta uczelnia podejmuje współpracę z Państwową Wyższą Szkołą Zawodową w Wałczu. Kartą przetargową były między innymi wyniki PWSZ, a dokładniej skuteczność nauczania, bo osoby kończące wałecką uczelnię nie mają problemu ze znalezieniem pracy. Kierunki są na tyle interesujące, że hiszpańska placówka oświatowa będzie chciała wykorzystać duże doświadczenie Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Wałczu.

(P.K)
REKLAMA

Komentarze (3)

MM

3 0

Oj będzie przyswajać. Procenty. 21:30, 18.08.2018

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

RebeccaRebecca

0 0

??????
????
??????
??????

????
????
????

????
?????????? 20:46, 14.11.2018

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

AdrianAdrian

0 0

In transformation, the expected were is not the same. Jacksonville loans viagra
generic xxnx. An penthouse's rector to call a sexual-source is on that anonymity's buy to claim ownership and desire the drugs of that american when combining a prescription having 30. 12:57, 18.11.2018

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

© extrawalcz.pl | Prawa zastrzeżone