Zamknij

Dopalacze w Wałczu. Już osiem osób w szpitalu (AKTUALIZACJE)

10:03, 19.07.2018 | M.K
REKLAMA
Skomentuj

Od środy (18 bm.) od godz. 13.00 do 107. Szpitala Wojskowego w Wałczu trafiło już 8 osób, które były pod wpływem dopalaczy.

Hospitalizowani są w wieku od 16 do 37 lat - siedmiu jest mieszkańcami Wałcza, a jedna osoba to mieszkaniec powiatu pilskiego.

- Niektóre osoby same się zgłosiły do szpitala, innych przywieźli rodzice, albo wezwali pogotowie - potwierdza mł. asp. Beata Budzyń z Komendy Powiatowej Policji w Wałczu. - Zabezpieczono substancje w postaci białego proszku i zielonego suszu. Badania jednak nie wykazały, że są to narkotyki.

Policja prowadzi rutynowe czynności i nie chce ujawniać informacji na tym etapie postępowania.

Z nieoficjalnych źródeł udało nam się ustalić, że aktualnie (piątek 20 bm., godz. 8.00) cztery osoby są w stabilnym stanie, trzy leżą na oddziale intensywnej opieki medycznej, a jedna po płukaniu żołądka została zwolniona do domu.

- Trwają czynności związane z zagrożeniem życia i zdrowia z użyciem tzw. dopalaczy - mówi prokurator rejonowy Piotr Łosiewski. - Poszkodowanym jest udzielana pomoc medyczna. Jedna osoba jest zatrzymana w związku ze sprawą i na razie tylko tyle można powiedzieć.

Przypominamy, że zażywanie jakichkolwiek dopalaczy jest niebezpieczne dla zdrowia i życia. Lista chorób, które mogą wywołać i narządów, które mogą uszkodzić, nie ma końca.

Otrzymaliśmy informację, że dopalacze mogą mieć formę tabletek (takich jak na przykład środki przeciwbólowe), dlatego ostrzegajcie innych, żeby nie brali od nikogo żadnych niesprawdzonych "lekarstw". Okazuje się, że osoby, które je zażyły, mogły być nieświadome, co rzeczywiście biorą.

W niedzielę (22 bm.) sędzia Sądu Rejonowego w Wałczu  na wniosek komendanta powiatowego policji zastosował 3-miesięczny areszt wobec 20-letniego wałczanina, który jest zamieszany w rozprowadzanie dopalaczy. Będzie odpowiadał z art. 160 kk - przestępstwa przeciwko życiu i zdrowiu. Grozi mu do 3 lat pozbawienia wolności.

mk

Zdjęcie poglądowe

(M.K)
REKLAMA

Komentarze (3)

Sebastian Sebastian

20 3

Niech policja wyłapie każdego, który to rozprowadza, a rodzice niech lepiej niech, zwiększa kontrolę nad dziećmi. W grę wchodzi zdrowie i życie! 13:02, 19.07.2018

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

BBBB

0 0

Ma pan rację ale rodzice uważają że to państwo ma ich dzieci wychować. 07:31, 23.07.2018


ObserwatorObserwator

18 13

He he he he...selekcja naturalna! 15:13, 19.07.2018

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

© extrawalcz.pl | Prawa zastrzeżone