Zamknij

Sanepid zamyka kąpielisko przy MOSiR-ze. Wykryto enterokoki

15:44, 06.08.2018 | M.K
Skomentuj
REKLAMA

Miejsce wykorzystane okazjonalne do kąpieli przy Tawernie pod Wieżą jest już czyste i bezpieczne. Niestety od dzisiaj (6 bm.) do odwołania zawisła czerwona flaga na plaży Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji przy ul. Chłodnej w Wałczu. Sanepid wykrył tam enterokoki.

Jak czytamy w dzisiejszym komunikacie, wałecki sanepid ocenia: „jako przydatną wodę do kąpieli w miejscu okazjonalnie wykorzystywanym do kąpieli zlokalizowanym na jeziorze Raduń w Wałczu, plac Polski 3 i uznaje decyzję z dn. 2 sierpnia 2018 r. za wykonaną”. Przeprowadzone w dniach 3 - 6 bm. badanie próbki wody wykazało, że jakość w ww. miejscu spełnia wymagania określone przepisami. Przypomnijmy, że w ubiegły czwartek (2 bm.) sanepid wykrył tam bakterie Escherichia coli.

Niestety jest też zła wiadomość. Dzisiaj (6 bm.) Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Wałczu stwierdził, że woda w kąpielisku nr 1 w Wałczu przy ul. Chłodnej (Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji) nie spełnia wymagań rozporządzenia ministra zdrowia ze względu na przekroczenie parametru mikrobiologicznego, tj. enteroków w ilości 450 jtk/100 ml. W związku z powyższym wprowadza się tam zakaz kąpieli do odwołania.

Burmistrz Wałcza został zobowiązany do zamieszczenia informacji o zakazie kąpieli w tym miejscu i w jego pobliżu oraz do ustalenia przyczyny zanieczyszczenia i podjęcia działań dla ochrony zdrowia ludzkiego i poprawy jakości wody.

mk

(M.K)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (2)

ArkadiuszArkadiusz

0 0

Jak to możliwe na jednym akwenie że na Mosirze są bakterie a na Tawernie ich nie ma? 23:16, 10.08.2018

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

YasminYasmin

0 0

Red, worried, and backed the. Saltwater fish viagra without a doctor prescription fling.
B - Raid B - IGBO Mid-Year Holding Another 27. 21:46, 05.11.2018

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
0%