Zamknij

Akcja Znicz

22:33, 31.10.2018 | Oprac. mk
REKLAMA
Skomentuj

W związku ze zbliżającym się Dniem Wszystkich Świętych i poprzedzającym to święto okresem, kiedy na drogach panuje zwiększony ruch policjanci apelują o zachowanie większej ostrożności.

Tegoroczna policyjna Akcja Znicz rozpocznie się 31 października i potrwa do 4 listopada.  Policjanci apelują o zachowanie ostrożności i trzymanie rzeczy osobistych przy sobie, w miejscach trudno dostępnych. Przedmioty wartościowe zostawmy w domu. Nie nośmy przy sobie dużych kwot pieniędzy. Zabierzmy ze sobą tylko tyle gotówki, ile będzie nam potrzebne do kupienia zniczy i wiązanek.

Jeśli pozostawiamy samochód na parkingu przy cmentarzu, pamiętajmy o jego zamknięciu. Nie zostawiajmy także na widoku rzeczy wartościowych.

Pamiętajmy o tym, by dostosować prędkość do warunków pogodowych, zachować bezpieczne odległości między pojazdami, korzystać ze świateł, w które wyposażony jest samochód. Nie zapominajmy także o pasach bezpieczeństwa i urządzeniach do  przewożenia dzieci. Zachowajmy szczególną ostrożność - zarówno kierujący, jak i piesi.

W okresie jesienno-zimowym szybko zapada zmrok, piesi muszą wtedy pamiętać o elementach odblaskowych, które pozwalają dostrzec ich już ze znacznej odległości.

Trzeba pamiętać, że dzieci nie zawsze są zainteresowane tematami naszych rozmów - szukają sobie w tym czasie innych zajęć. Chwila nieuwagi wystarczy, aby w tłoku pociecha się zgubiła.

1 listopada nastąpi zmiana organizacji ruchu w kierunku cmentarza Chrząstkowo: odbywać się będzie ruch jednokierunkowy ul. Północną w kierunku cmentarza, a wyjazd z cmentarza ul. Podleśną.

Oprac. mk

(Oprac. mk)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

© extrawalcz.pl | Prawa zastrzeżone