Zamknij

Jakie funkcje pełnią lustra w wystroju wnętrza?

10:36, 08.05.2019 | P.K
Skomentuj
REKLAMA

Lustra potrzebne są w każdym domu. Są nieodzownym przedmiotem życia codziennego. Oczywiście chodzi tutaj o możliwość przeglądania się w nich. Z tego powodu najczęściej znajdują się one w łazienkach i przedpokojach. Warto jednak na lustra spojrzeć nieco inaczej, bo mogą również pełnić inne funkcje dekoracyjne.

 

Lustra i ich funkcje w pomieszczeniach

Odpowiednio usytuowane lustro potrafi powiększyć optycznie pomieszczenie, a także je doświetlić dzięki właściwości odbijania wpadającego w nie światła. Dlatego duże, naścienne lustra świetnie sprawdzają się w małych i ciemnych pomieszczeniach. Sprawią one, że pomieszczenie stanie się mniej klaustrofobiczne i wyda się przyjaźniejsze do codziennego życia. Nadają się więc nie tylko do łazienki i przedpokoju, ale można zawiesić je również w salonie, jadalni czy sypialni.

Szczególnie ciekawie lustra komponują się w klasycznych wystrojach wnętrz. Dobrze odnajdują się również w wystrojach w stylu glamour. Do tego typu pomieszczeń oprócz tego pasować będą popularne ostatnio meble o lustrzanych frontach. W pokojach o innej estetyce lustra oprawione na przykład w drewnianą ramę mogą stanowić ciekawą alternatywę dla obrazu. Jeśli wśród domowników są fani kultury wschodniej, warto wiedzieć, co nieco o feng shui.

Znaczenie luster według feng shui

Lustra są jednym z istotniejszych elementów feng shui. Istnieją konkretne zasady ich zastosowania. Lustra odbijają energię, mogą więc przyciągać dobrą i wypłoszyć złą, jeśli w przestrzeni zastosuje się kilka prostych reguł.

Przedpokój jest jednym z pomieszczeń, gdzie lustro jest obowiązkowe. Powinno znajdować się niedaleko drzwi wejściowych, jednak nigdy bezpośrednio naprzeciwko ich. Chodzi o to, aby wpuszczać do domu dobrą energię Chi, jednak nie odbijać jej od razu z powrotem. To samo dotyczy wieszania luster naprzeciwko okien.

W sypialni natomiast nie jest niezbędne, ale jeśli już z niego korzystamy, postarajmy się, aby nie wieszać go naprzeciwko łóżka. Może to powodować problemy z zaśnięciem, a nawet koszmary nocne. W ciągu dnia nie robi to większej różnicy, jednak warto rozważyć zasłanianie go na noc.

Łazienka to kolejne miejsce, gdzie warto zadbać o lustro. Po pierwsze, jak było wspomniane, powiększy ono optycznie to małe pomieszczenie. Po drugie lustro łazienkowe nie powinno „ucinać” naszej postaci w miejscu szyi. To rodzi złą energię i działa na naszą podświadomość. Zamiast tego w lustrze powinno mieścić się przynajmniej całe nasze popiersie, a więc zarówno głowa, jak i ramiona. W ten sposób nasza postać będzie kompletna.

Ostatnią bardzo ważną kwestią według feng shui jest to, aby lustro było oczywiście bez pęknięć, rys czy innych uszkodzeń. Nasze odbicie w lustrze powinno być niczym niezakłócane. Wszelkie elementy zniekształcające są zbędne i wprowadzają do domu niepokój. Z tego powodu lustrzane płytki naścienne mogą okazać się złym pomysłem.

Feng shui nie jest absolutnym wyznacznikiem aranżacji wnętrz. Nie trzeba się do tych zasad stosować, jednak jest to coś, nad czym można się z ciekawością zastanowić. Dlaczego by nawet nie sprawić tego w praktyce?

artykuł sponsorowany

(P.K)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (1)

krysztalkrysztal

0 0

No nie:) Nowosc odkryta ze az dech zapiera:):)Co za inteligentna osoba to wymyslila:):):) 13:34, 16.05.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz