Zamknij

Dlaczego papa termozgrzewalna sprawdzi się jako pokrycie dachu?

10:06, 24.06.2019 | P.K
REKLAMA
Skomentuj

Dekarze, którzy trzymają rękę na pulsie, jeśli chodzi o zmiany we właściwościach i możliwościach nowoczesnych pap bitumicznych, zgodnie stwierdzają, że dobry inwestor czy też konstruktor powinien znać i doceniać wartość asfaltowych hydroizolacji, zarówno przy pokrywaniu dachu, jak i w obliczu uszczelniania innych obiektów budowlanych (na przykład fundamentów). Przewagą papy, którą widzimy na pierwszy rzut oka pozostaje oczywiście relatywnie niska cena oraz minimalne koszty ewentualnych przyszłych konserwacji. Poniżej postaramy się jednak poszerzyć ilość atutów tego niezwykłego materiału.

Przede wszystkim łatwość, czyli jak układana jest papa termozgrzewalna?

Jeżeli myślimy o naszym dachu płaskim bądź też tym o nieznacznym nachyleniu, z całą pewnością chodzi nam o to, by pokrycie zostało położone stosunkowo szybko i dobrze, co będzie gwarantem jego trwałości oraz żywotności budowli. Papa termozgrzewalna  charakteryzuje się bardzo łatwym sposobem montażu, w trakcie którego nie stosuje się już jak dawniej brudzących i czasochłonnych w użyciu lepików, ale raczej producent stawia na wygodne oraz sprawne przytwierdzanie asfaltu do podłoża za pomocą wysokiej temperatury ognia z palnika gazowego. Tego rodzaju zabiegi nie wymagają zbytniej ekwilibrystyki a dodatkowo znacząco zmniejszają ryzyko popełnienia błędu w sztuce dekarskiej, co także pozwala nam odetchnąć z ulgą. Zwłaszcza że profesjonaliści nie zabawią na dachu długo, nawet po latach, przy ewentualnej konserwacji.

Omawiany przez nas produkt przez lata stał się najlepszym przyjacielem ekip dekarskich, także tych obecnych w branży od całych dekad. Nic w tym dziwnego, zważywszy jak mało zdarza się reklamacji oraz dodatkowych napraw po wykorzystaniu tego szczególnego surowca. Rolki, których mieści się rozwijana papa termozgrzewalna są lekkie i łatwe w transporcie, na dokładkę zaś praca związana z ich docinaniem, łączeniem oraz wywijaniem przy obróbkach pozostaje równie prosta. Właśnie dlatego już dziś powinniśmy rozpatrzeć zamianę lub odświeżenie starego pokrycia przy pomocy sprawdzonej i papy.

Uniwersalny wybór dla trwałego i odpornego na przeciekanie dachu

Kolejną zaletą bitumicznego tworzywa, na co zwraca uwagę fachowiec z hurtowni Polskiego Centrum Dachowego, jest fakt, że jest ono doskonale odporne na całe dekady eksploatacji, nawet w nadwiślańskim klimacie, gdzie lata pozostają upalne a zimy witają nas często srogimi mrozami. Nie bez znaczenia będzie tu także uniwersalność stosowania papy – możemy ją bowiem położyć na każdego rodzaju podłożu i stosować w dowolnie komponowanych wielowarstwowych kombinacjach, które zwiększą izolację przeciwwodną. W zakresie jej możliwości znajduje się naturalnie praca przy fundamentach, tarasach, balkonach, basenach, piwnicach oraz wszędzie tam, gdzie potrzebujemy całkowitej niezawodności. Tym bardziej, że obok papy termozgrzewalnej w profesjonalnych hurtowniach odnajdziemy także szeroki wachlarz tzw. pap specjalistycznych, a więc samoprzylepnych, mostowych bądź też tych przeznaczonych na dachy zielone.

REKLAMA
(P.K)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

© extrawalcz.pl | Prawa zastrzeżone