Zamknij

Rak to nie wyrok

09:46, 12.10.2019 | kb
Skomentuj
REKLAMA

Już po raz trzynasty w Wałczu odbył się Marsz Życia i Nadziei zorganizowany przez Stowarzyszenie Kobiet Ziemi Wałeckiej „Amazonka” przy współudziale Wałeckiego Centrum Kultury. Marsz, którego głównym celem jest zwrócenie uwagi na konieczność wykonywania regularnych badań i dbanie o własne zdrowie, odbył się 10 października. Październik jest miesiącem świadomości raka piersi.

Tradycyjnie marsz rozpoczął się na placu Wolności, a udział w nim wzięły amazonki, przedstawiciele samorządu miejskiego, uczniowie wałeckich szkół oraz członkowie zaprzyjaźnionych stowarzyszeń i organizacji. Uczestnicy przeszli do Wałeckiego Centrum Kultury niosąc 25-metrową różową wstążkę - międzynarodowy symbol walki z rakiem piersi.

- Mam takie marzenie i życzenie na ten dzień: żeby w stowarzyszeniu nas nie przybywało i nie ubywało - mówiła prezes Amazonek Barbara Lisowska.

Uczestnicy marszu obejrzeli program artystyczny w wykonaniu nauczycieli i pracowników Powiatowego Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego. Nie mogło zabraknąć życzeń od zaproszonych gości.

- Dzisiejsze motto to „Wiara, nadzieja, miłość - wszystko zwyciężą”. To są takie pewniki w naszym życiu.  Wiara wyznacza nam kierunek w życiu, pozwala iść wybraną drogą. Nadzieja… Mówi się, że umiera ostatnia, ale to ona pozwala pokonywać wszystkie przeciwności. A bez miłości życie nasze nic nie byłoby warte. A waszym przypadku miłość najbliższych pozwala wam przetrwać najtrudniejsze chwile - mówił poseł Paweł Suski.

- Dla mnie to jest zawsze wielki dzień, wielkie wzruszenie i radość, że mogę być z wami. Marsz wpisał się już na stałe w kalendarz bardzo istotnych imprez dla mieszkańców Wałcza. Bardzo istotnych, bo to wy uczycie nas jak żyć pięknie, dobrze, jak każą chwilę życia wykorzystać najpiękniej jak się potrafi - mówiła wicestarosta Jolanta Wegner.

Po części oficjalnej gości zaproszono na poczęstunek.

***

Jak mówią amazonki marsz to publiczne pokazanie, że rak to nie wyrok i manifestacja z przeżywania radości każdego dnia. Celem Stowarzyszenia Kobiet Ziemi Wałeckiej „Amazonka” jest dostarczenie wsparcia kobietom chorym na raka piersi. Dotknięte chorobą chcą dzielić się swoim doświadczeniem: pomagają kobietom chorym, prowadzą działania profilaktyczne, akcje edukacyjne, uświadamiają społeczeństwu problematykę wczesnego wykrywania raka piersi. Do stowarzyszenia należą kobiety z Wałcza, Mirosławca i gminy Wałcz. W przyszłym roku stowarzyszenie będzie obchodzić jubileusz 15-lecia istnienia.

kb

(kb)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (3)

MaciejMaciej

0 0

Tia mówił ;) 19:26, 12.10.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

Mamografia szkodliwaMamografia szkodliwa

4 1

Ale zakłamanie. Przecież mamografia jest szkodliwa. Kłamstwo powtarzane 10 razy... 14:11, 13.10.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

WałczankaWałczanka

1 0

PROFILAKTYKA NIE ISTNIEJE W NASZYM KRAJU! Chciałam zrobić badanie usg piersi w Przychodni Puls gdzie przyjmuje specjalista dr. Szymanek, do tego potrzebne jest skierowanie tylko od kogo??? Poszłam do lekarza rodzinnego, usłyszałam od dr. Subocza że on mi takiego skierowania nie wystawi bo nie może, nie ma tego u siebie na rozpisce i takie badanie może zlecić ginekolog. Poszłam do ginekologa, dr Plesiewicz stwierdził że on mi może dać skierowanie na mamografie a jak coś wyjdzie to sam zrobi usg... Od lat wiadomo że mamografia jest nieprecyzyjna i szkodliwa dla naszego zdrowia ale co tam, lekarz wie lepiej... Jak się domyślacie zostałam na lodzie jak wiele innych kobiet w Polsce które chcą się kontrolować ale nie mają takiej możliwości. 09:34, 28.10.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz