Zamknij

Pozostało ich tylko dziesięciu

11:48, 26.11.2019 | mk
Skomentuj
REKLAMA

W powiecie wałeckim trwa zbiórka artykułów chemicznych oraz żywności dla kombatantów i weteranów II wojny światowej. Wszystko odbywa się w ramach akcji ogólnopolskiej - IX Bożonarodzeniowej Paczki dla Bohatera.

- Dopiero w zeszłym roku pierwszy raz paczki otrzymali kombatanci z naszego terenu - opowiada koordynator zbiórki w powiecie wałeckim Marek Kapecki, sołtys Ostrowca (gm. Wałcz). - A pozostało ich u nas tylko dziesięciu oraz trzynastu więźniów obozów hitlerowskich. Dotarliśmy również do około dwudziestu wdów kombatantów. Wielkie podziękowania kieruję do pani Elżbiety Adamowskiej i wszystkich harcerzy wraz z rodzicami. Osobne podziękowania składam na ręce Jarosława Rachubińskiego i uczniów PCKZiU z klasy wojskowej, którzy odwiedzili wraz  ze mną naszych Bohaterów. Do akcji włączyły się SP nr 1, 4 i 5 oraz szkoły w Dębołęce, Karsiborze i Szwecji, a także maluchy z rodzicami z przedszkola nr 6 „Stokrotka” w Wałczu.

Każdy, kto chce wspomóc akcję może się skontaktować z M. Kapeckim (tel. 608 163 688). Oprócz artykułów chemicznych i żywności z dłuższą datą ważności świetnym dodatkiem, będzie własnoręcznie wykonana kartka świąteczna z życzeniami.

- Tego rodzaju gesty wywołują najwięcej wzruszeń i niosą ze sobą duży ładunek emocjonalny - podkreśla M. Kapecki. - Zapraszam do wspólnego pomagania. Dary będą zbierane do 13 grudnia.

Stowarzyszenie Paczka dla Bohatera ściśle współpracuje za Związkiem Powstańców Warszawskich, Światowym Związkiem Żołnierzy AK, Związkiem Żołnierzy Narodowych Sił Zbrojnych, Związkiem Sybiraków i innych organizacji kombatanckich. Dodatkowo wsparciem objęci będą weterani poszkodowani w misjach zagranicznych.

 

(mk)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (2)

Saiad Saiad

10 1

Brawo sołtysie to już kolejny rok pozdrawiam.i podziwiam 17:41, 26.11.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

Acer ogrodyAcer ogrody

4 1

Gratulacje Marku super sprawa. Jak mogę pomóc to z miłą chęcią pomogę.... 14:04, 27.11.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz