Zamknij
REKLAMA

Skwer Janusza Korczaka

11:38, 04.12.2019 |
Skomentuj
REKLAMA

Plac przy Szkole Podstawowej nr  5 im. Polskich Olimpijczyków zyskał miano skweru im. Janusza Korczaka. Nazwanie tego miejsca było inicjatywą Forum Młodych PiS Wałcz.

Członkowie FM na początku br. złożyli na ręce burmistrza i radnych petycje o uhonorowanie w Wałczu wybitnego pedagoga, lekarza i działacza społecznego.

- Nigdy nie zostawił nikogo w potrzebie, nawet wtedy, gdy ryzykował swoim życiem - argumentuje Jakub Bielawa z FM PiS Wałcz. - Jego postawa powinna w dzisiejszych czasach być wzorem dla wielu ludzi. W ubiegłym roku udało nam się nazwać skwer im. Żołnierzy Niezłomnych przy Klubie Garnizonowym. Miejsce skweru nie jest przypadkowe. Wskazując plac przy szkole chcieliśmy zwrócić uwagę na historię i zaangażowanie Janusza Korczaka, który mając możliwość przeżycia nie zostawił swoich wychowanków i poszedł z nimi na pewną śmierć w komorze gazowej obozu koncentracyjnego, co pokazuje jak ważnym „drugim ojcem” był dla tych dzieci. Mamy nadzieję, że postawa tego wielkiego pedagoga i wychowawcy młodzieży w dzisiejszych czasach dla nauczycieli, jak i uczniów powinna być wzorem postępowania.

Kolejną inicjatywą FM jest  organizacja corocznego spotkania przy poświątecznym stole dla osób ubogich, samotnych, starszych oraz bezdomnych, które odbędzie się 27 bm. na placu Wolności o godz. 13:00, na które serdecznie zapraszają.

Oprac. mk

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz