Zamknij

Silni rywale w branży? Pozycjonowanie to sposób, który pozwoli stawić im czoła

11:23, 30.01.2020 |
REKLAMA
Skomentuj

Powszechny dostęp do sieci sprawił, że w wielu branżach wszyscy konkurują ze wszystkimi – bariera nawet dużej przestrzeni bardzo straciła na znaczeniu. Zadbanie o skuteczny marketing jest w tej sytuacji koniecznością, jeśli nie zamierzamy oddawać rywalom pola. Kluczowe znaczenie ma tu oczywiście internet, stanowiący dziś podstawową przestrzeń komunikacji. Jak go najlepiej wykorzystać? Sprawa jest prosta – wykorzystać narzędzie, po które sięgają w zasadzie wszyscy, a więc również wszyscy nasi potencjalni klienci: Google.

 

Choć rola wyszukiwarki jest ogromna, za każdym razem kończy się szybko

 

Jeśli zadajemy sobie pytanie czegóż więcej nam potrzeba, skoro witryna naszej firmy jest zindeksowana w Google i po pewnym czasie udaje się ją odnaleźć, zadajmy sobie kolejne – po cóż nasz potencjalny klient miałby kontynuować poszukiwania, jeśli już znalazł to, czego szukał? Większość z nich nie otwiera bowiem więcej niż jednego wyniku, jeśli pierwszy okazał się odpowiadać ich oczekiwaniom. Prawdopodobieństwo tego, że będzie nim właśnie nasza strona rośnie wraz z zajmowaną pozycją – niezmiennie od lat kilka pierwszych wyników cieszy się wielokrotnie większą popularnością niż pozostałe – znajdując się poniżej pozostajesz więc więc w zasadzie niewidoczny dla większości internatów. A nawet dosłownie, jeśli znajdujesz się u dołu listy – wielu z nas przecież nie przewija nawet pierwszej strony do dołu. Zmień to!

Nawyki użytkowników sieci zamiast problemem, stają się wielką szansą, gdy zdołamy je wykorzystać. Dzięki nim uzyskanie wysokiego miejsca na liście wyników Google jest pewnym sposobem na odebranie klientów nawet dużo większym, istniejącym na rynku od wielu lat rywalom. Z tego samego powodu można ich jednak łatwo stracić. M.in. dlatego pozycjonowanie stron powinno być usługą stałą. Zdobądź zyskowne pozycje i już ich nie oddawaj!

 

Dziś pozycjonowanie stron jest zadaniem dla profesjonalistów

 

Jak przypominają fachowcy z firmy ESEO, wiele zależy od przyjęcia właściwej strategii. Minęły bezpowrotnie czasy, gdy odpowiednio licznymi linkami dało się uzyskać dobre lokaty w mgnieniu oka. W przypadku najmocniejszych fraz zdobywanie pierwszej dziesiątki zająć nam może nawet rok – cierpliwość ta bardzo się opłaci, gdyż z nimi też wiąże się jednocześnie największy zysk. Jego wzrostem cieszyć się możemy jednak znacznie wcześniej równolegle stosując odpowiednio dobrane dłuższe słowa kluczowe. Dadzą nam one dostęp do znacznie węższego grona internautów, jednak szczególnie cennych. Uściślanie, a więc wydłużanie zapytań bardzo często wiąże się bowiem z już podjętą decyzją o zakupie – wystarcz pojawić się przed ich oczyma z konkretną propozycją. Nie ma więc rynkowego przeciwnika, z którym nie będziesz mógł podjąć skutecznej walki!

Potrzebne jest jednak wsparcie. Amatorskie metody niosą dziś ze sobą ryzyko otrzymania karnego filtra lub bana. Do akcji wkroczyć więc muszą specjaliści z profesjonalnej agencji SEM. To gwarancja nie tylko jakości wykonywanej pracy, ale także minimalizacji jej kosztów.

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (2)

Nasze działania są dNasze działania są d

3 0

Widzę że cenzura nie pozwala do komentowania powyższego artykułu ...brawo wy...
Wizytówką nieudolnosci była jest i będzie obwodnica Wałcza. 14:25, 01.02.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

yyyyyy

0 0

ja przewijam ,i wielu tak robi :))))))))))) 21:11, 05.02.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

© extrawalcz.pl | Prawa zastrzeżone