Zamknij
REKLAMA

Kalkulator OC bez podawania danych – czy warto pomijać niektóre pytania?

09:06, 13.02.2020 | P.K
Skomentuj

Coraz więcej Polaków korzysta z serwisów porównywarkowych, aby przeanalizować poszczególne oferty ubezpieczycieli. Chociaż niektóre narzędzia wymagają podawania szczegółowych danych, w niektórych kalkulatorach można pominąć np. numer rejestracyjny auta czy numer telefonu. Sprawdź, jak to ma się do wiarygodności przedstawianych kalkulacji.

Ubezpieczenie OC jest polisą obowiązkową, której wszelkie kwestie reguluje stosowna ustawa. Oznacza to, że zakres ochrony oraz sumy gwarancyjne są identyczne dla każdego – niezależnie od wysokości opłacanej składki. Nic więc dziwnego, że coraz więcej kierowców poszukuje najtańszego OC, bazując na danych pozyskanych z serwisów porównywarkowych.

Jak działa kalkulator OC?

Kalkulator ubezpieczeń OC to proste w działaniu narzędzie, dzięki któremu można poznać szacowaną wysokość składki. Wystarczy wypełnić formularz, odpowiadając na wiele pytań dotyczących właściciela samochodu, jak i samego pojazdu.

Poprzez odpowiedzi ubezpieczyciel jest w stanie oszacować ryzyko ubezpieczeniowe i na jego podstawie podać przypuszczalną wysokość składki. Pytania często są dość szczegółowe – dotyczą m.in. miejsca zamieszkania, wersji wyposażenia auta, miejsca garażowania, korzystania z pojazdu przez inne osoby itp.

Po wypełnieniu formularza, kierowca otrzymuje informację zwrotną dotyczącą wysokości składek.

Jak działa kalkulator OC bez podawania danych?

Na identycznej zasadzie działa kalkulator OC bez podawania danych, takich jak np. numer telefonu, PESEL, adres zamieszkania, numer VIN, numer rejestracyjny. Są to informacje, na podstawie których towarzystwo ubezpieczeniowe może zidentyfikować właściciela ubezpieczanego pojazdu.

Korzystając z takiego narzędzia, kierowca otrzyma kalkulację. Dzięki temu będzie mógł porównać ceny obowiązujące u poszczególnych ubezpieczycieli. Trzeba jednak pamiętać, że taka kalkulacja będzie miała charakter wyłącznie informacyjny – nie będzie jednoznaczna z ofertą.

Warto podać więcej danych o kierowcy i samochodzie

Kierowcy nie chcą podawać swojego numeru telefonu lub innych wrażliwych danych – boją się wycieku informacji oraz nękania przez ubezpieczycieli lub inne firmy. Czasami jednak warto precyzyjniej wypełnić formularz. Dlaczego?

Mimo że kalkulator OC bez podawania danych będzie w stanie oszacować wysokość składki, informacje będą niepełne.

Wypełniając wszystkie dane w formularzu, możesz mieć pewność:

bardziej precyzyjnej kalkulacji – będzie się ona niemal w 100% pokrywać z właściwą kalkulacją wykonaną bezpośrednio przez ubezpieczyciela przy podpisywaniu umowy

uzyskania informacji o wysokości składki od niektórych ubezpieczycieli – nie wszystkie towarzystwa podają koszt polisy, jeśli np. nie znają numeru PESEL, numeru telefonu itp.

Pamiętaj! Dane podawaj wyłącznie w tych kalkulatorach, które należą do zaufanych serwisów porównywarkowych.

 

()
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz