Zamknij
REKLAMA

Gastronomik zastępuje Obiadek

12:12, 21.05.2020 | Tekst płatny
REKLAMA

Dariusz Zych, właściciel firmy Gastronomik nie zwalnia tempa. Ostatnio przejął lokal po Obiadku przy ulicy Dąbrowskiego 6, gdzie już od 21 maja jego doświadczona załoga będzie serwować nie tylko obiady, ale też śniadania, wyroby garmażeryjne i domowe wypieki. O szczegółach przedsięwzięcia rozmawiamy z nim i wieloletnim pracownikiem firmy Gastronomik - Urszulą Laskowską.

Zacznijmy od pierwszego posiłku, śniadania. Co Gastronomik 2 zaserwuje gościom na dzień dobry?

UL: Zestaw śniadaniowy będzie składał się z wędlin, żółtych serów, past, pomidorów, ogórków i innych dodatków. Dodatkowo będzie można zamówić jajecznicę na maśle, kiełbasę na gorąco itp.

DZ: Przewiduję także sprzedaż wyrobów garmażeryjnych, więc każdy klient znajdzie tam coś dla siebie. Zarówno do zjedzenia na miejscu jak i na wynos.

Czy menu w waszej nowej siedzibie będzie się różnić od tego, do czego nas to miejsce przez lata przyzwyczaiło?

UL: Menu będzie podobne. Moje wieloletnie doświadczenie pokazuje, że konsumenci lubią tradycyjną i sprawdzoną kuchnię. Ale w ramach zainteresowania i wzbogacenia oferty, przewiduję przygotowywanie potraw z różnych stron świata. Uważam, że spośród kilkunastu propozycji, każdy znajdzie swoje ulubione danie.

Szczególnie wiosną ludzie starają dbać o figurę, myślicie o wprowadzeniu lżejszych, dietetycznych potraw? 

DZ: Od dłuższego czasu myślę o wprowadzeniu dań dietetycznych. Zdaję sobie sprawę z potrzeby na tego typu posiłki. Jeżeli będzie takie zainteresowanie ze strony klientów, to zamierzam rozwijać ten rodzaj dań. W naszej ofercie na pewno zagoszczą dietetyczne koktajle owocowe i warzywne.

Jakie będą ceny posiłków abonamentowych i zamawianych każdego dnia?

UL: Cena posiłku abonamentowego składającego się z zupy i drugiego dania będzie wynosiła 15 zł. Codziennie będą dwa takie zestawy, do  wyboru. Jeżeli chodzi o dania codzienne, ich ceny będą wynikały z rodzaju zamówionej potrawy. To oczywiste, że droższa będzie serwowana golonka niż porcja naleśników na słodko. Nie będą to jednak wygórowane ceny.

Jak zmieniła się sala dawnego Obiadka?

DZ: Pomieszczenia Gastronomika 2 zostały odświeżone, zmodernizowane i dostosowane do ulepszenia pracy w kuchni.  Licząca ponad 90 metrów sala konsumpcyjna została odświeżona i pomalowana. Zresztą zapraszam na obiad, wtedy każdy będzie mógł osobiście ocenić te zmiany.

Jakie będą godziny otwarcia w dni powszednie i weekendy?

UL: Gastronomik 2 będzie czynny codziennie od poniedziałku do piątku w godzinach 9:00 do 17:00. Obiady będą wydawane od godziny 12:00. W soboty w godzinach 9:00 do 14:00. W niedzielę Gastronomik2 będzie nieczynny. Oczywiście jeśli ktoś będzie chciał zorganizować imprezę okolicznościową, jesteśmy na to gotowi i otwarci. W tym miejscu pragnę jednak przypomnieć, że Gastronomik, który ma swoją siedzibę w budynku Starostwa B w dalszym ciągu proponuje przywóz do domu niedzielnych obiadów. Już wkrótce, w innym lokalu, będzie można zjeść niedzielne obiady rodzinne.

DZ: Pomysłów mamy jeszcze kilka. Ale o nich, innym razem. Najważniejsze jest to, że mam sprawdzoną i oddaną załogę na którą zawsze mogę liczyć.

Jak będziecie działać do momentu odwołania zagrożenia epidemicznego? Dania będą wydawane tylko na wynos? Czy będzie możliwość pakowania dań do własnych pojemników?

UL: Do czasu obowiązywania ograniczeń związanych z pandemią, obiady będą podawane zgodnie z wytycznymi przy zachowaniu odpowiednich procedur.

DZ: Smaczne obiady, przygotowane jak zawsze przez sprawdzoną załogę Gastronomika, można będzie także  kupić i odebrać osobiście. Obiad można będzie zamówić telefonicznie z dowozem gratis na terenie Wałcza. Za niewielką dopłatą dowieziemy posiłek  również  poza miasto. Obecnie nie zaleca się wydawanie posiłków do pojemników przynoszonych przez klienta, dlatego jesteśmy przygotowani na zapakowanie posiłków w jednorazowe naczynia. Mam jednak nadzieję, że czas obostrzeń szybko minie i już niebawem będę mógł gościć klientów w normalnych i przyjaznych warunkach.

Dziękuję za rozmowę

Tekst płatny

(Tekst płatny)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
REKLAMA