Zamknij

O psie, który jeździł koleją - 10 wakacyjnych rad dla podróżujących ze zwierzętami

13:50, 25.06.2020 | Patrycja i Racuch, RdZ
Skomentuj
REKLAMA

Przed nami wakacyjne wyjazdy, które mogą być świetnym czasem spędzonym z najlepszym przyjacielem. Dobrze jeśli jesteśmy do niego odpowiednio przygotowani. Oto kilka porad, które być może pomogą zaplanować bezpieczne wakacyjne szaleństwa.

1. Sprawdź, czy tam gdzie planujesz wypoczynek, możesz być ze swoim czworonogiem. Coraz więcej ośrodków i hoteli umożliwia wakacje ze swoim psem. Żeby uniknąć stresujących sytuacji, zasięgnij informacji, z jakich opcji i atrakcji możesz skorzystać. Wyjazd ma być dla ciebie i twojego przyjaciela przyjemnością, a nie stresującym wydarzeniem. Planując podróż możesz skorzystać ze strony www.dogintravel.pl

2. Według obowiązującego prawa nie wszystkie parki narodowe w Polsce umożliwiają spacer z psem. Weź pod uwagę to, że wędrówka z pupilem możliwa jest w 8 parkach narodowych, a część z nich posiada znaczne ograniczenia. Pamiętaj, jadąc w Tatry, na całym terenie Tatrzańskiego Parku Narodowego jest zakaz wprowadzania psów,  a niezastosowanie się do zakazu grozi wysokim mandatem. Możesz natomiast jechać w Karkonosze. Tam będziecie razem mile widziani - pod warunkiem, że pies będzie na smyczy.

3. Jeżeli planujesz długą podróż samochodem, rób przerwy - jest to świetna okazja do zwiedzania okolicy a twój włochaty kumpel trochę odetchnie. Pamiętaj o nawadnianiu. Tobie i jemu dobrze to zrobi w upalne wakacyjne dni. W każdym sklepie zoologicznym można kupić zestaw: butelka-miska, który nie zajmuje wiele miejsca.

4.  Zabezpiecz dobrze samochód i dostosuj go do przewożenia zwierząt. Pamiętaj - bezpieczeństwo przede wszystkim. Tak jak ty zapinasz pasy w obawie o swoje bezpieczeństwo, tak samo pomyśl o psie.

5. Oswój swojego przyjaciela z jazdą samochodem. Zrób parę krótszych tras z psem, by mógł przywyknąć do sytuacji i wyprawa nie była dla niego stresująca. Po każdej udanej przejażdżce, pochwal go i nagródź.

6. Przed wyjazdem upewnij się, że pies posiada komplet szczepień i jest zachipowany. Różne sytuacje mogą się wydarzyć, lepiej być na nie przygotowanym. Zorientuj się, gdzie w okolicy, w której wypoczywasz, znajduje się lecznica dla zwierząt. Jeżeli takiej nie ma, zapisz numer do swojego weterynarza i kontaktuj się z nim.

7. Jeżeli planujesz wyjazd za granicę, spraw zwierzęciu paszport. Jest to wymagany dokument. Dokładnie zapoznaj się z regulaminem linii lotniczych dotyczących tego sposobu przewożenia zwierząt.

8. W PKP jest możliwość podróżowania wraz ze zwierzakami. Oczywiście, jak w przypadku linii lotniczych, musisz się zapoznać z regulaminami przewoźników, jednak zasady przewożenia są podobne. Pies musi siedzieć na ziemi bądź (o zgrozo!) w transporterze na miejscu bagażowym, w kagańcu oraz ze smyczą. Dopłaty do biletu za psa są niewielkie. Dobrze by było, zabrać psi koc, który choć trochę zniweluje stres i sprawi, że twój przyjaciel będzie miał swój kawałek podłogi.

9. Zapakuj torbę, w której znajdą się: przysmaki, karma, miska, zapasowa obroża i smycz, książeczka szczepień, i oczywiście ulubiona zabawka. W miarę możliwości zapakuj przyrząd do usuwania kleszczy, który kupisz w każdej aptece.

10.   Punkt ostatni, choć najważniejszy - dla twojego czworonoga nieważne jest, gdzie spędzi wakacje, ważne że z tobą! Dbaj o jego bezpieczeństwo, bawcie się dobrze. Wspólnie spędzonego czasu, nie da się kupić, tak jak drogich pamiątek.

Porad udzielili: Racuch i jego właścicielka Patrycja RdZ.

(Patrycja i Racuch, RdZ)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
W okresie ciszy wyborczej tj. w okresie 24 godzin poprzedzających dzień wyborów i aż do chwili zakończenia głosowania zabronione jest prowadzenie agitacji wyborczej na rzecz kandydatów w jakiejkolwiek formie. Publikacja na na portalu internetowym jakichkolwiek komentarzy mających charakter agitacji wyborczej może zostać uznana za naruszenie przepisów ustawy Kodeks Wyborczy oraz stanowi czyn zagrożony karą grzywny (art. 498 ustawy z dnia 5 stycznia 2011 r. - Kodeks wyborczy (t.j. Dz. U. z 2019 r. poz. 684 z późn. zm.).

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz