Zamknij

Buki do wycięcia

13:35, 16.07.2020 | mm
Skomentuj
REKLAMA

Na terenie Nadleśnictwa Wałcz w pobliżu parkingu przy drodze krajowej nr 22, na odcinku Wałcz - Strączno, w najbliższy poniedziałek (20 lipca) rozpocznie się wycinka chorych buków.

Prace są związane z cięciami sanitarnymi, polegają na usunięciu martwych i obumierających buków. Obumieranie tych drzew spowodowane jest wahaniami poziomu wód gruntowych, które znacząco osłabia drzewa. Suche buki są zagrożeniem dla osób przebywających na terenach leśnych, stąd konieczność ich szybkiego usunięcia.

- Obserwujemy obumieranie tego drzewostanu od 2017 roku i niestety proces ten postępuje. Na szczęście występuje tam bardzo ładne odnowienie naturalne i mamy nadzieje, że kolejne pokolenie tych drzew będzie wykazywało większą odporność na zmienne warunki klimatyczne - mówi pełniący obowiązki nadleśniczego Nadleśnictwa Wałcz Tomasz Kowalczewski.

Wycinka kilkudziesięciu  ponadstuletnich zagrażających bezpieczeństwu buków potrwa do końca sierpnia. 

Leśnicy proszą o zachowanie szczególnej ostrożności przy poruszaniu się w pobliżu oddziałów leśnych 632a oraz 633a, na terenie których prowadzone będą prace.

(mm)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (5)

SchetynaSchetyna

5 0

Partia Zieloni z PO-KO nie protestuje? 21:08, 18.07.2020

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

ProzakProzak

0 0

Oficer prowadzący na wakacjach . 22:57, 19.07.2020


Zamiast oficeraZamiast oficera

3 0

To zamiast "oficera" ja:
Ciekawe czy ograniczy się to do wycięcia naprawdę chorych drzew czy również "potencjalnie chorych"?
Wałcz w ostatnich latach bezmyślnej i bezrefleksyjnej gospodarki terenami zielonymi stracił wiele nasadzeń. Niektóre wycinki byli li tylko kaprysem wielbicieli betonu. Na niektórych terenach posadzono jakieś "bździny", które nie mogą złapać oddechu i trwają rachityczne. Ktoś, kto pamięta Wałcz sprzed lat i widzi ile zieleni ten utracił (szczególnie z nieuzasadnionych powodów) już zawsze z podejrzliwością będzie słuchał o kolejnej wycince. A wielbiciele kostki brukowej i betonu niech nie skarżą się, że ronda zalane. Zastygły beton wody nie przyjmuje i nie przepuszcza. A kanalizacja po prostu nie daje rady. 19:55, 21.07.2020

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

ProzakProzak

1 0

Zgadzam się . 14:42, 26.07.2020


Alicja Alicja

1 0

W ubiegłym roku nadleśnictwo wycięło zdrowy , piękny starodrzew bukowy od strony Morzycówki. Niestety z powodów ekonomicznych . Przykre, że nie mamy na to wpływu, że oprócz szkodliwych wpływów atmosferycznych - mamy gorszych dwunożnych szkodników.
13:45, 22.07.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz