Zamknij
REKLAMA

Inwestycje w sport i rekreację

11:35, 12.11.2020 | z
Skomentuj
REKLAMA

Street workout ma coraz więcej zwolenników, pod koniec listopada urządzenia do uprawiania tej dyscypliny sportu powstaną przy Miejskim Ośrodku Sportu i Rekreacji w Wałczu.

- Wałcz to miasto sportu, nie tylko tego zawodowego, ale również amatorskiego
i rekreacyjnego. Ograniczeniem co do tego, jaką formę aktywności chcemy uprawiać stanowi tylko nasza wyobraźnia, a street workout ma za zadanie wyobraźnię pobudzić - opowiada naczelnik Wydziału Rozwoju Gospodarczego i Promocji Urzędu Miasta w Wałczu Małgorzata Ejma. - Ćwiczenia łączące w sobie elementy gimnastyki i parkuru są odpowiednie dla prawie każdego i można je wykonywać niemal wszędzie. Kluczowymi elementami w street workout są pompki, stanie na rękach, podciągnięcia, zwisy oraz różne ich kombinacje.

Koszt montażu wraz z wykonaniem dokumentacji projektowej wyniesie około 26 tys. zł, wykonawcą jest firma Body Works. Urządzenia wykonane są w oparciu o normy i posiadają odpowiednie certyfikaty.

Przy MOSiR-ze zostaną zamontowane stanowiska z poręczami równoległymi, stanowiska z drążkiem do podciągania, ławka skośna, drabinka pionowa, stanowisko z kółkami gimnastycznymi, drążek - gąsienica, drążek - łapki.

Urząd Miasta stara się o dofinansowanie projektu rewitalizacji terenów zielonych nad Jeziorem Zamkowym. Plan zakłada przebudowę ścieżki pieszo-rowerowej od ul. Sądowej do ul. Brackiej (z odgałęzieniem do ul. Kościelnej i ul. Wąskiej), dosadzenie drzew (akacja, lipy, kasztanowce, śliwy), klomby, wykonanie skalniaków, postawienie donic z kwiatami, wykonanie pasażów wegetacyjnych o wysokich parametrach oczyszczania wód opadowych a także wykonanie wzdłuż ścieżki i chodników korytek spływowych. W ramach projektu planuje się ponadto dosadzenie drzew na placu Wolności, budowę placu zabaw oraz tężni solankowej (przy promenadzie nad Zamkowym).

- W ramach projektu zostaną wykonane tablice informacyjne o sposobach gromadzenia wody deszczowej oraz wykonane zostaną ulotki informujące o zmianach klimatu. Na terenie alei zostaną dodatkowo ustawione ławeczki oraz elementy siłowni zewnętrznej - informuje M. Ejma.

Niestety pierwszy przetarg na remont kina „Tęcza” i rewitalizację przyległych terenów zakończył się dla miasta fiaskiem. Do przetargu zgłosiło się dwóch oferentów.

Pierwszy z nich nie dopełnił formalności, złożył błędnie wadium i musiał zostać odrzucony.  Drugi przedstawił ofertę, która przekraczała możliwości finansowe miasta. Przetarg został unieważniony i ogłoszony ponownie, ma się rozstrzygnąć pod koniec listopada.

(z)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (3)

SebaSeba

5 1

Przetarg jakiś swój co nie? Tężnia solankowa nad Zamkowym? Ludzie, może tak najpierw betonowe niby klombo śmietniki zazielenić, chodniki naprawić i tapczany spod śmietników wywieźć. Miałbym wieś ale.... 19:41, 12.11.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

SADSAD

1 1

Jakie Zamkowe? To Jezioro Świdno 09:18, 13.11.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

asdasd

1 1

Jakie Zamkowe? To Jezioro Świdno jest 09:19, 13.11.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz