Zamknij

Kredyt refinansowy, to się opłaca

07:39, 13.04.2021 |
Skomentuj
REKLAMA

Kredyt hipoteczny jest zobowiązaniem na długi okres. W międzyczasie, spłacając już zobowiązanie, można jednak trafić na korzystniejszą ofertę w innym banku. Co wtedy zrobić? Czy jest się niejako „skazanym” na trwanie przy wcześniej zaciągniętym kredycie? Absolutnie tak nie jest. W takiej sytuacji należy skorzystać z kredytu refinansowego.

Czym jest kredyt refinansowy?

Kredyt refinansowy jest rozwiązaniem, które umożliwia przeniesienie kredytu (najczęściej hipotecznego) z jednego banku do drugiego. Z tego rozwiązania warto skorzystać, jeśli do końca spłaty wpierw zaciągniętego kredytu pozostało jeszcze sporo czasu. Wtedy korzystniejsza oferta, na którą udało się natrafić, przyniesie duże oszczędności.

Jak to się odbywa? Osoba korzystająca z kredytu refinansowego przenosi kredyt z banku, w którym do tej pory spłacała kredyt do nowego banku (tam, gdzie warunki będą korzystniejsze). Nowy bank spłaca w starym część zobowiązania kredytowego, która jeszcze została do spłacenia przez klienta. Dzięki temu zadłużenie w pierwszym banku przestaje istnieć. Klient spłaca kredyt już nowym banku (jest to de facto nowy kredyt) na korzystniejszych niż wcześniej warunkach.

Przy zmianie banku należy zwrócić, uwagę  na koszty okołokredytowe. Może się okazać, że korzyść jest naprawdę spora. W dodatku przy kredycie refinansowym można zrezygnować z niektórych dodatkowych usług, (takich jak ubezpieczenie) co dodatkowo zwiększa atrakcyjność takiego zabiegu.

Jak znaleźć lepszą ofertę kredytu?

Pojawia się pytanie, jak znaleźć lepszą ofertę kredytu? Przecież nikt nie będzie wciąż sprawdzał ręcznie i z osobna ofert każdego z banków w danym czasie. Może wydawać się to kłopotliwe. Tak jednak nie jest. Wystarczy tylko skorzystać z propozycji i narzędzi, które proponuje firma taka jak Expander. Z ich pomocą znalezienie lepszej oferty kredytowej nie stanowi żadnego problemu. Można śmiało powiedzieć, że jest to łatwe i przyjemne.

Na stronie firmy można bez komplikacji porównać różne propozycje w wygodnej porównywarce. Specjaliści mogą pomóc w dobraniu najlepszych ofert. Doradzą także każdemu klientowi indywidualnie. Z ich pomocą załatwienie kredytu refinansowego nie będzie stanowiło żadnego problemu. Udzielą oni informacji o wymaganiach, okazjach, zagrożeniach i skutkach wszelkich ruchów kredytowych.

Podjęcie decyzji

Po znalezieniu interesującej oferty należy w banku, w którym będzie się zaciągać kredyt refinansowy złożyć odpowiednie dokumenty. Trzeba wiedzieć o tym, że zdolność kredytowa znów będzie sprawdzana (jeśli więc akurat jest się w gorszej sytuacji, to można poczekać, aż wszystko wróci do normy). Do banku składa się odpowiedni wniosek i papiery. Po raz kolejny następuje też wycena nieruchomości.

Kredyt refinansowy potrafi jednak przynieść oszczędności rzędu nawet kilkudziesięciu tysięcy złotych. Zdecydowanie warto więc rozważyć taką możliwość. Ze specjalistami z Expandera wszystko będzie o wiele prostsze. Przeanalizują oni indywidualnie każdy kredyt i warunki. Podadzą informacje i pomogą w załatwieniu formalności. Można więc czuć się o wiele bezpieczniej. Z pomocą specjalistów bez wątpliwości i bez strachu podejmie się właściwą decyzję.

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%