Zamknij
REKLAMA

Jak wygląda pozycjonowanie i czy warto go zlecić zewnętrznej firmie?

11:46, 13.01.2022 | .
Skomentuj
REKLAMA

Niezależnie od tego czym zajmuje się nasza firma, pozycjonowanie Olsztyn jest formą reklamy, która zapewnia niezwykle dobre efekty. Pomimo że nie są one zauważalne od samego początku, to wydaje się, że rezygnacja z tej formy promocji naszego biznesu nie jest dobra i może narazić nas na spore straty. Co warto wiedzieć o pozycjonowaniu stron internetowych w popularnych wyszukiwarkach? Dowiedz się tego, czytając dzisiejszy artykuł.

Na co zwrócić uwagę wybierając firmę od SEO?

Na rynku działa wiele firm, które oferują pozycjonowanie Łódź na różnym poziomie. Niestety wybór nie jest prosty. Z jednej strony chcemy zapłacić za SEO jak najmniej, z drugiej zdajemy sobie sprawę, że niska cena bardzo często idzie w parze ze słabą jakością. Co więc zrobić, by nasza storna szybko zaczęła piąć się w wynikach wyszukiwania? Jedną z pierwszych rzeczy, jaką musimy zrobić przed podpisaniem umowy, jest sprawdzenie referencji. Firmy pozycjonerskie bardzo często chwalą się swoimi klientami. Możemy to wykorzystać, by sprawdzić jakie pozycje zajmują ich strony na trudniejsze słowa kluczowe. Jeśli na stronie danej firmy nie znajdziemy referencji, warto o nie poprosić i dokładnie przeanalizować jak wyglądają od strony SEO witryny klientów.

Bez wątpienia nie warto decydować się na pozycjonowanie strony z firmą, która swoje usługi sprzedaje za kilkadziesiąt złotych. Z całym szacunkiem do nich, tanie SEO skończyło się przynajmniej kilka lat temu. Jeśli chcemy, by nasza storna prowadzona była w sposób bezpieczny i nienarażający nas na kary, to musimy liczyć się faktem, że przesadnie niska cena nie świadczy dobrze o jakości danej firmy.

Czy to znaczy, że jedynym aspektem, który należy brać pod uwagę, jest cena? Oczywiście, że nie. Decyzja o wyborze najdroższej agencji wcale nie jest najlepsza. Może przynieść takie same efekty, jak wybór firmy ze średniej półki cenowe. Pamiętaj, że dobrze rozwinięty dział marketingu wcale nie świadczy o wysokiej jakości usług pozycjonerskich. Podpisując umowę o pozycjonowanie strony, żądaj sprawozdań i raportów, które umożliwią sprawdzenie, w jaki sposób dana firma dba o Twoją stronę. Brak efektów w początkowym okresie jest normalny, ale brak pracy za normalność uważany być nie może!

Warto pamiętać, że nie ma potrzeby, by podpisywać umowę z lokalną firmą. Zamieszkujesz Olsztyn lub Wrocław? Z powodzeniem możesz wybrać firmę z Wrocławia lub Krakowa. Lokalizacja nie ma tu żadnego znaczenia.

Jak powinno wyglądać SEO w dobrym wykonaniu?

Po podpisaniu umowy firma, z którą nawiązaliśmy współprace, powinna przeprowadzić szczegółowy audyt całej witryny. Jest on szczególnie ważny w przypadku sklepów internetowych, ale jego wykonanie jest konieczne dla każdego rodzaju strony. Dzięki niemu poznamy mocne i słabe strony naszej firmy i będziemy mogli przystąpić do wdrożenia działań optymalizacyjnych. Kwestią umowy jest to, kto będzie wdrażał zalecenia. Zdecydowanie najlepiej wybrać firmę, która sama przeprowadzi optymalizację SEO od A do Z. Jeśli jednak w naszej firmie zatrudniony jest dobry webmaster, to bez trudu poradzi sobie on ze zrealizowaniem audytu i naniesieniem potrzebnych poprawek.

W kolejnym etapie pozycjonowanie stron przeniesie się poza naszą witrynę. Linkbuilding jest procesem, którego zadaniem będzie dostarczenie dobrej jakości odnośników prowadzących do naszego sklepu, czy witryny firmowej. Jest to jeden z najbardziej kosztownych etapów pozycjonowania. Jest mocno rozłożony w czasie i jego odpowiednie przeprowadzenie przyczynia się do osiągania coraz lepszych pozycji w popularnych wyszukiwarkach internetowych. Wiele osób decyduje się na takie działania we własnym zakresie, ale brak doświadczenia i wiedzy sprawia, że efekty nie są tak dobre, jak można się tego spodziewać. Najgorsze jest jednak to, że nieodpowiedzialnie przeprowadzone pozycjonowanie nie tylko nie pomoże, ale jeszcze zaszkodzi.

Ważne, by decydując się na SEO, wybrać dobrą firmę z doświadczeniem. To właśnie ten wybór zapewni nam szybkie efekty i zwiększenie ruchu organicznego na naszej stronie.

(.)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%