Zamknij
REKLAMA

Elektryk – zawód dla kobiet?

18.15, 21.10.2022 . Aktualizacja: 08.54, 24.10.2022
Skomentuj
REKLAMA

Jeśli ktoś myśli, że zawód "elektryk", to typowo męskie zajęcie, to nic bardziej mylnego. Producent wycinarek laserowych z Wałcza, firma Eagle, po raz kolejny udowadnia, że zawód nie ma płci i zachęca kobiety do aplikowania na to stanowisko.

W dzisiejszych czasach nie dziwi widok mężczyzny pracującego w zawodzie fryzjera, makijażysty, czy nawet stylisty paznokci. Kobiety na stanowiskach uznawanych za typowo męskie wciąż jednak budzą emocje i zaciekawienie. Wiele z nich pracuje na spawalni, w warsztatach samochodowych, stolarniach. Nie brakuje też kobiet, które decydują się na pracę na stanowisku elektryka. Nie warto ulegać stereotypom. Zawód elektryka wbrew pozorom nie wymaga siły i sprawności fizycznej, ale o wiele więcej liczy się w nim precyzja i dokładność, umiejętności manualne oraz cierpliwość. Biorąc więc pod uwagę uwarunkowania psychofizyczne, to właśnie kobiety powinny sprawdzać się w tym zawodzie o wiele lepiej niż mężczyźni. Dlaczego zatem jest więcej mężczyzn elektryków niż kobiet elektryczek? Głównie winę ponoszą stereotypy, które jednak z biegiem lat, zmieniają się i powoli tracą na znaczeniu.

Wałecka firma Eagle, produkująca systemy cięcia laserowego w technologii fiber, z siedzibą przy ulicy Nowomiejskiej, zdecydowała się zachęcić właśnie kobiety do aplikowania na stanowisko elektryczki. Co więcej, firma otwiera się również na osoby bez doświadczenia i uprawnień, zapewniając szkolenia tym, którzy do tej pory z prądem i kablami nie miały zbyt wiele wspólnego. Całkiem niedawno wałecki producent zachęcał kobiety do aplikowania na stanowisko spawaczki. Rekrutacja ta zakończyła się sukcesem i dziś w Eagle na spawalni można spotkać nie tylko panów. Firma za jeden z celów postawiła sobie aktywizację zawodową kobiet i udowadnianie, że zawód nie ma płci. Osoby aplikujące na stanowisko elektryka/elektryczki będą pracować w nowoczesnym otoczeniu przy produkcji światowej klasy systemów cięcia laserowego.

Eagle zaprasza do siebie osoby z doświadczeniem, ale nie tylko. Osoby, które posiadają umiejętności manualne i są chętne do nauki, również mogą składać swoje aplikacje. Z uwagi na dynamiczny rozwój, firma oferuje ciekawą ścieżkę rozwoju zawodowego i możliwości awansu. Ponadto, pracownicy otrzymują także atrakcyjny pakiet benefitów takich jak: bezpłatne porady prawne, ubezpieczenie grupowe, czy opieka medyczna. Firma gwarantuje osobom dojeżdżającym do pracy dodatek do dojazdów, a Ci bardziej aktywni mogą skorzystać z karty Multisport. Eagle proponuje również bezpłatną naukę języka angielskiego i ciekawe wydarzenia integracyjne, bo przecież nie samą pracą człowiek żyje. Jeśli są wśród Was osoby zainteresowane pracą na tym stanowisku, prosimy o przesłanie aplikacji na adres mailowy: [email protected]. Zachęcamy również do odwiedzenia strony internetowej firmy Eagle i sprawdzenie zakładki KARIERA: www.eaglelasers.com.

(.)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%