Chociaż każdy biznes obarczony jest pewnym ryzykiem, to w obecnych czasach można wskazać kilka rodzajów przedsięwzięć o stabilnej i perspektywicznej sytuacji. Jednym z nich będzie budowa myjni samoobsługowej, gdyż popyt na usługi tego rodzaju stale rośnie. W poniższym artykule przyjrzymy się możliwościom, jakie dają myjnie samoobsługowe.
Myjnia bezdotykowa - samoobsługowa to widoczny często przy polskich drogach obiekt, przy którym zazwyczaj ustawia się kolejka samochodów. Dlaczego się tak dzieje? Przede wszystkim kierowcy coraz bardziej dbają o prezencję swoich aut i traktują je jak swoje wizytówki, a ponadto zakaz mycia aut na podjazdach domów wymusił powstanie wielu tego rodzaju punktów. Dodatkowo zarówno liczba kierowców, jak i pojazdów w kraju stale narasta, wszystko więc wskazuje, że budowa myjni samoobsługowej jest bezpieczną formą inwestycji.
Myjnia bezdotykowa to dla inwestora również duża wygoda. Obiekt ten nie wymaga stałego nadzoru – godzina dziennie powinna wystarczyć do uzupełniania środków czyszczących, kontroli wyposażenia i urządzeń oraz zebrania utargu. To oczywiście oznacza również sporą oszczędność, gdyż nie ma potrzeby zatrudniania personelu ( więcej na: https://www.corrimex.pl/myjnie/samoobslugowe/ ).
Dużym atutem przy budowie myjni samoobsługowej jest brak konieczności posiadania dużego doświadczenia ani wiedzy na tym polu. Warto jednak w takim wypadku podjąć współpracę ze specjalistami, którzy wspomogą przedsięwzięcie merytorycznie. Dobrze jest też wiedzieć o czynnikach zwiększających szansę na powodzenie i szybkość zwrotu inwestycji. Wśród nich wyróżnimy:
W zależności od powyższych czynników możemy liczyć na zarobki na poziomie od kilku do kilkudziesięciu tysięcy złotych miesięcznie. Zwrot inwestycji zajmuje zwykle od kilkunastu miesięcy do kilku lat.
Inną ważną kwestią, która może nurtować przyszłego inwestora będzie koszt budowy myjni. Ceny będą wahać się w zależności od typu myjni i liczby dostępnych stanowisk – najprostsze, acz skuteczne warianty to wydatek około 200 000 złotych, z kolei bardziej rozbudowane modele mogą kosztować około 400 000 – 800 000 złotych. Dodatkowym, niewielkim wydatkiem będzie regularny zakup środków eksploatacyjnych i inwestycja w marketing. Oczywiście prosperujący obiekt, jeśli tylko dysponujemy dodatkową przestrzenią zawsze można rozbudować dla jeszcze lepszych perspektyw biznesowych. Niezależnie od dokonanych wyborów, szanse na powodzenie inwestycji w przypadku myjni samoobsługowych są wysokie, a wpływają na to czynniki takie jak:
Chociaż myjnie samoobsługowe z reguły są bezpieczną lokatą środków, to nie można zapominać, że jednym z kluczowych aspektów wpływających na sukces jest jakość wyposażenia, na której nie można oszczędzać. W związku z tym najlepszym wyjściem jest wybór producenta, który zna branżę myjni od dziesięcioleci – takiego jak Christ Wash Systems. Ta niemiecka firma od 60 lat rozwija coraz nowocześniejsze systemy myjni i wyposażenia, można więc bez wątpienia zaufać ich wieloletniemu doświadczeniu. W ten sposób zyskujemy bezawaryjne działanie myjni, zadowolonych klientów i ostatecznie szybszy zwrot inwestycji.
Jedynym w Polsce dystrybutorem myjni samoobsługowych Christ Wash Systems jest firma Corrimex, która poza najwyższej klasy wyposażeniem oferuje jego szybkie dostarczenie, montaż i serwisowanie. Dodatkowo pracownicy firmy udzielają wsparcia merytorycznego w prowadzeniu działalności, warto zatem skontaktować się z jednym z nich i zapytać o najlepsze rozwiązania dla naszego biznesu.
– Materiał partnera
Brak komentarza, Twój może być pierwszy.
Dodaj komentarz