Dziś w Gminie Wałcz w godzinach porannych gościł europoseł prof. Bogusław Liberadzki, podczas rozmów w urzędzie poruszano tematy dotyczące samorządów, ale także rolnictwa.
W trakcie spotkania pojawiła się niezapowiedziana delegacja rolników działających na terenie gminy, którzy chcieli bezpośrednio porozmawiać z europosłem i przedstawić swoje postulaty. Mimo napiętego grafiku europosła udało się usiąść do stołu, aby wysłuchać każdej ze stron. Rolnicy podkreślali, że problem w rolnictwie jest widoczny, a Zielony Ład temu nie pomaga. Zwiększony import surowców rolnych z Ukrainy zdecydowanie szkodzi, tak samo jak agresywna polityka cenowa dużych koncernów. Europoseł Bogusław Liberadzki, podkreślił, że największym problemem w ściąganym zbożu do Polski, to brak nadzoru fitosanitarnego . Mniejsze restrykcje unijne są możliwe i powinny być zagwarantowane w Zielonym Ładzie zmniejszone ilości ziemi ugorowanej jak i przepisy dotyczące nawozów można zmniejszyć. Powinniśmy także pracować nad wdrożeniem klarownych zasad dotyczących eksportu, i dobrym rozwiązaniem byłoby stworzenie ceny gwarantowanej, aby nie zabijać rolnictwa w Unii, ściągane zboża spoza Unii wówczas musiałoby być w cenie dorównane różnicą do poziomu unijnego, a z tych przychodów rekompensować koszty wprowadzonych ograniczeń.
Więcej informacji ze spotkania wraz z wywiadem przeprowadzonym z europosłem, w najbliższym wydaniu Extra Wałcz w wersji papierowej.
🤣14:20, 25.03.2024
1 0
Widać na zdjęciach jaka była frekwencja. Gdyby niezapowiedziana delegacja rolników, to pan Liberadzki siedziałby sam prrzy stole, taki ma napięty grafik.🤦
CCCP~ ue15:03, 27.03.2024
1 0
Ten człowiek głosował zawsze przeciw polskiej racji stanu,traktaty unijne ponad polską konstytucją,zamordyzm opłat klimatycznych fit for 55,zielony ład….bez szacunku do kraju,wstydu
Ogrodnik16:42, 28.03.2024
0 0
Rolnicy widzą nadzieję że Rosja zajmnie Ukrainę i problem zniknie . Nie wiem czy to dobre rozwiązanie ale rolnicy i politycy nie widzą rozwiązania , moim zdaniem rolnicy powinni przeprofilować rolnictwo na warzywnictwo i ogrodnictwo.