Zamknij

STS Holding podsumował wyniki za pierwsze półrocze 2022

16.23, 21.07.2022 . Aktualizacja: 16.23, 21.07.2022
Skomentuj
REKLAMA

STS Holding, który jest właścicielem największej firmy bukmacherskiej w Polsce i jednej z największych w Europie, podsumował wyniki finansowe za pierwsze półrocze 2022 roku. Według doniesień, zarobek wyniósł 296 mln zł, a łączna kwota zakładów użytkowników przekroczyła 2,189 mld.

W drugiej połowie 2021 roku łączna kwota zakładów była wyższa (2,222 mld), ale przyczyniły się do tego Mistrzostwa Europy. Dlatego oczekiwania holdingu na drugą połowę 2022 roku są dość wysokie, ponieważ pod koniec roku rozpoczną się Mistrzostwa Świata FIFA, a użytkownicy znów zaczną aktywnie obstawiać zakłady.

Sukces firmy zależy nie tylko od liczby linii bukmacherskich i wysokich kursów. Faktem jest, że holding od dawna rozwija zasadę "mobile first", zwiększając komfort każdego użytkownika. Co więcej, biuro bukmacherskie rozwija własną platformę technologiczną i aktywnie w nią inwestuje. Wszystko to przyciąga kolejnych klientów i zachęca ich do dłuższej aktywności. Ponadto operator zwraca dużą uwagę na wygodę wpłat i wypłat wygranych. Współcześni gracze cenią sobie strony bukmacherskie i kasyna z natychmiastowymi wypłatami, dlatego STS stara się rozwijać w tym kierunku.

Na cały rok 2021 kwota zainwestowana w biznes wyniosła 29 milionów złotych. Ponadto rok wcześniej do holdingu STS dołączył Betsys z siedzibą w Czechach, sprzedając 74% swoich udziałów. Dzięki temu rozwiązania informatyczne tej firmy stały się bardziej dostępne dla programistów STS i poprawiła się jakość produktu.

W efekcie od stycznia do marca 2022 roku grupa osiągnęła rekordowy NGR, który wyniósł 158 mln zł, o 15% więcej niż w roku ubiegłym. EBITDA w pierwszym kwartale przekroczyła 72 mln zł, wobec 64 mln w roku ubiegłym.

Jeśli chodzi o przychody, to w pierwszym kwartale 2022 roku osiągnęły one 142 mln zł, co oznacza wzrost o 14% w stosunku do 2021 roku. W ubiegłym roku było to zaledwie 125 mln zł.

Dla przypomnienia: STS Holding powstał w 1994 roku i obecnie posiada licencję nie tylko w Polsce, ale także w Wielkiej Brytanii i Estonii. Kontrolowane spółki oferują zakłady sportowe, sporty wirtualne, kasyna online (poza Polską), a także zakłady na zdarzenia cybersportowe.

(.)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%