Zamknij

Dziewczyny górą

12:25, 30.04.2019 | P.K
Skomentuj
REKLAMA

Zdecydowaną większość nagrodzonych podczas podsumowania roku sportowego 29 kwietnia w Wałeckim Centrum Kultury stanowiły dziewczęta. Plebiscyt na najpopularniejszego sportowca Wałcza wygrała utytułowana pięściarka, zawodniczka KS Korona Anna Góralska.

- Dziś w tej sali znajdują się mistrzowie Polski, Europy, świata i ci, którzy ciężko pracują, żeby mistrzami stać się w przyszłości - mówił burmistrz Maciej Żebrowski. - Nie ma w Polsce drugiego tak usportowionego miasta, jak Wałcz. Ten fakt napawa mnie dumą nie tylko jako burmistrza, ale przede wszystkim jako mieszkańca. Rolą samorządu jest stworzenie warunków do uprawiania sportu. Rolą trenerów przygotowanie zwycięzców, ale to do was, drodzy sportowcy, należy ta ciężka praca, która prowadzi na szczyt i pozwala osiągnąć sukces. - Dzisiejsza gala to wasze święto, podsumowanie tego, co udało się osiągnąć oraz wyróżnienie najlepszych - zwrócił się burmistrz do bohaterów uroczystości - Dziękuję, że godnie reprezentujecie Wałcz, jesteście chlubą tego miasta i budujecie jego sportową historię. Przyszłość należy do was.

- Wałcz to drugi w województwie po Szczecinie ośrodek, w którym wartości, idee, ale przede wszystkim olimpijczycy reprezentują wszystko to, co najważniejsze w ruchu olimpijskim - mówił Stanisław Kopeć, prezes Zachodniopomorskiej Rady Olimpijskiej, który zapowiedział, że w przyszłym roku w Wałczu odbędą się Wojewódzkie Obchody Dnia Olimpijczyka. - W imieniu 171 żyjących zachodniopomorskich olimpijczyków i 45 paraolimpijczyków dziękuję za to, co dla sportu olimpijskiego i wartości olimpijskich robicie.

Pełniąca obowiązki naczelnika ds. sportu Anna Gródka wymieniła najważniejsze ubiegłoroczne sukcesy wałeckich sportowców i poinformowała, w jaki sposób samorząd wspiera sportowców.

- W 2018 roku kluby sportowe otrzymały ponad 300 tys. zł na działalność sportową i szkolenie zawodników, przyznano także 44 stypendia sportowe na kwotę 116 tys. zł. W roku 2017 było ich 17. Widać, że nastąpił ogromny progres - cieszyła się A. Gródka. - W ramach współpracy pozafinansowej miasto wspiera kluby sportowe poprzez remonty i utrzymanie obiektów sportowych. Na te cele miasto przeznacza około 400 tys. zł.

Jak mówiła A. Gródka, Wałcz zajął w ubiegłym roku 71. miejsce na 889 gmin sklasyfikowanych we współzawodnictwie sportowym dzieci i młodzieży. Zajęło też trzecie miejsce w województwie. Klubem, który zdobył najwięcej punktów dla miasta był UKS Ateny, drugi klub to Korona Wałcz, trzeci WTS Orzeł.

Zawodniczkom UKS Ateny Juliannie Wójcik, Agnieszce Cybulskiej, Barbarze Jęchorek, Mai Storczyk, Paulinie Żydowiec i Ewelinie Lefik obecni w sali olimpijczycy oraz S. Kopeć i M. Żebrowski wręczyli trzecie kółka olimpijskie.

Podczas podsumowania nagrody rzeczowe, wyróżnienia i dyplomy otrzymało kilkuset młodych zawodników i ich trenerów. Wśród nich były m.in. stypendystki burmistrza, medalistki mistrzostw Polski i rekordzistki Polski, zawodniczki UKS Ateny Wiktoria Górecka, Julia Szuber, Julia Sulik, Maja Storczyk, Dominika Majchrzak, Barbara Jęchorek, Ewelina Lefik, Agnieszka Cybulska, Julianna Wójcik, Małgorzata Stasiak i Paulina Żydowiec oraz ich trener Jacek Błoch. Ogromnymi osiągnięciami na mistrzostwach Polski mogą pochwalić się zawodnicy WTS Orzeł: Miłosz Polaczek, Emil Czepe, Noel Czepe, Krystian Krzyżanowski, Hubert Pora, Dawid Kliczkowski, Kacper Łyskawa, Kajetan Różański, Patryk Kowalski. W kategorii masters triumfowali Ireneusz i Marek Marcinkowscy. Głośno było również o sukcesach zawodniczek UKS Volley. Patrycja i Dominika Przyłoga, Magdalena Woźniak, Aleksandra Deneka i Klaudia Stępień to potrójne mistrzynie Polski w siatkówce w kategorii szkół podstawowych.  Uhonorowane zostały także brązowe medalistki mistrzostw Polski Julia i Alicja Beim, Marta Romek i Nikola Martuszewska, reprezentujące UKS Victoria. Gromkimi oklaskami nagrodzone zostały zawodniczki drugiej ligi kobiet z UKS SP Orzeł 2010 Marcelina Biskupska, Paulina Łukaszewicz, Natalia Wizjan i Marta Sukiennik. W sporcie szkolnym nagrodzono z kolei Patrycję Matuszak, Martę Sukiennik i Natalię Ostrowską.

Specjalną nagrodę od burmistrza z okazji 40-lecia działalności w karate nagrodzono Zbigniewa Rutę z KKT Wałcz. Z okazji 45-lecia istnienia KS Żak uhonorowano także Małgorzatę i Czesława Maiów, Alfreda Mikłaszewicza i Włodzimierza Zarembę.

Po części oficjalnej burmistrz zaprosił swoich gości do holu WCK na poczęstunek. 

(P.K)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (4)

BartasBartas

4 4

To w Wałczu przestępców też honoruje się nagrodami? Dziwny zwyczaj, ale najwyraźniej mieszkamy w mieście, w którym takie realia. 19:45, 30.04.2019

Odpowiedzi:2
Odpowiedz

CIEKAWYCIEKAWY

3 0

O kogo chodzi? 21:57, 30.04.2019


rbgjrbgj

5 0

napewno nie chodzi o młodych sportowców dla których brawa! 09:21, 01.05.2019


kierokiero

0 0

wałecki Carleone z taboru udaje gimnastyka i jeszcze wazon mu za to dają. Swoi ludzie. Chociaż nagimnastykować to się musi w tych przekrętach to może się i należy. 20:22, 08.05.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz