Zamknij

Złoto i brąz dla Polski

19:54, 08.07.2019 | piotr
Skomentuj
REKLAMA

Podczas rozegranych na obiektach COS OPO mistrzostwach Europy U-16 w hokeju na trawie reprezentantki Polski zdobyły złoty medal, a ich koledzy stanęli na najniższym stopniu podium. Wszyscy podkreślali znakomitą organizację zawodów i chwalili ośrodek na wałeckiej Bukowinie.

W zorganizowanych przez Polski Związek Hokeja na Trawie na wałeckiej Bukowinie zawodach wzięły udział 24 zespoły. W sumie podczas czterodniowych zmagań od 3 do 6 lipca rozegrano prawie 70 spotkań. Zawodniczki reprezentacji Polski przystępowały do turnieju jako jeden z faworytów i nie zawiodły oczekiwań. Polki wygrały wszystkie mecze, pokonując Rosję 3:1, Szwajcarię 4:3, Chorwację 4:2, Turcję 3:1 i Walię 6:2. W półfinale gospodynie nie dały szans zespołowi Austrii, pokonując rywalki 4:0 i w finale spotkały się po raz kolejny ze Szwajcarkami. Mecz był wyrównany, Polki osiągnęły dość łatwo trzybramkowe prowadzenie i trochę zwolniły. Helwetki zdobyły w końcówce gola, lecz na nic więcej nie było ich stać i tym samym Polkom przypadł tytuł mistrzyń Europy. Brązowy medal zdobyły Francuzki.

Natomiast Polacy mieli znakomity początek i po wygranych z Walią 8:2, Turcją 8:3, ulegli Szwajcarom 4:6. Jednak kolejna wygrana z Białorusią 5:4 pozwoliła Polakom awansować do półfinału. W ½ zmierzyli się z Austriakami i niestety przegrali 3:5. W meczu o trzecie miejsce pokonali 6:3 Szwajcarów i wywalczyli brązowy medal. W finale Francja pokonała Austrię.

- Poziom zawodów był, może poza nielicznymi wyjątkami, bardzo wysoki - ocenia organizator imprezy z ramienia PZHT Mateusz Grochal. - Turniej chłopców był bardzo wyrównany, natomiast wśród dziewcząt nasza reprezentacja należała do faworytów i jak widać nie zawiodła. Już po raz kolejny organizujemy jako związek zawody dużej rangi w Wałczu, który stał się praktycznie drugim domem dla hokeistów na trawie. Wielu zawodników i trenerów bardzo chętnie tu przyjeżdża, chwaląc świetne warunki, znakomitą obsługę i kapitalną atmosferę. Zauważyła to również europejska federacja i dlatego powierzyła nam organizację tej imprezy. Od września planujemy szeroko pojętą akcję promocji naszej dyscypliny w szkołach i dzięki przychylności dyrekcji COS OPO na Bukowinie mamy nadzieję, że w ciągu dwóch lat powstanie w Wałczu drużyna hokeja na trawie.

- Staramy się, aby nasi goście czuli się u nas jak najlepiej - mówi dyrektor COS OPO Zdzisław Ryder. - Zapewniamy nie tylko noclegi, wyżywienie i odpowiednio przygotowane boiska, lecz także wspieramy ich sprzętowo. Również nasi operatorzy realizują bezpośrednie transmisje w Internecie równolegle z dwóch spotkań. Pojawiła się także myśl, aby powstała tutaj drużyna UKS i mam nadzieję, że wkrótce to się stanie. Dobra opinia europejskiej federacji oraz polskiego związku o zawodach organizowanych w Wałczu pozwala z optymizmem myśleć o kolejnych takich imprezach już na poziomie seniorów.

(piotr)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (3)

SuperSuper

10 3

Super sprawa. Tylko następnym razem proszę o artykuł o imprezie przed lub na początku jej trwania a nie jak jest już po wszystkim. 21:27, 08.07.2019

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

HiperHiper

1 6

Trzeba było śledzić informacje, bo się wcześiej pojawiały. 08:24, 09.07.2019


dd

4 14

O jezu, mistrzostwa w takiej wiosce a Szczecin, Piła, Gdańsk? 21:53, 08.07.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz