Zamknij

Promocyjny kod rabatowy – co to właściwie jest?

09:29, 09.07.2019 | P.K
Skomentuj
REKLAMA

Polacy to bardzo świadomi konsumenci – w większości przypadków kupujemy tylko to, co naprawdę jest nam potrzebne, a także bardzo chętnie korzystamy z różnego rodzaju promocji. Wśród nich rosnącą popularnością cieszą się kody rabatowe. Czym są? Odpowiadamy!

Według badania Santander Consumer Banku „Polaków portfel własny – kochamy okazje”, aż 47% z nas korzysta ze zniżek tylko wtedy, gdy dotyczą one produktów, które zamierzaliśmy wcześniej kupić. 20% Polaków zawsze wybiera te produkty, które są aktualnie w promocji. – Spośród wachlarza różnego rodzaju technik, którymi kuszą klientów sprzedawcy, zdecydowanie najlepiej oceniany jest „drugi lub kolejny produkt za grosz”. Ta metoda uzyskała 44% wskazań. Niewiele mniej, bo 41% klientów preferuje rabaty dostępne na wybrane towary – informował portal dlahandlu.pl, prezentując wyniki raportu.

Istnieje oczywiście wiele innych form promocji – jedną z tych, które mocno zyskują na popularności, są kody rabatowe, które przywędrowały do nas kilka lat temu z krajów Europy Zachodniej.

Co trzeba wiedzieć o promocyjnych kodach rabatowych?

Promocyjny kod rabatowy to nic innego jak ciąg liter i/lub cyfr, a czasami określone słowo, które wpisane podczas dokonywania zakupów przez Internet (zazwyczaj przed finalizacją transakcji) pozwala uzyskać konkretne korzyści. Jakie? Kod rabatowy, jak sama nazwa wskazuje, daje klientowi rabat – procentowy (np. -20%) lub kwotowy (np. -50 zł) – na nabycie konkretnego produktu lub na całe zakupy.

Nieco szerszym pojęciem jest kod promocyjny, bo nie ogranicza się do rabatu. Może dawać klientowi korzyść w postaci darmowej dostawy, produktu w gratisie, atrakcyjnego gadżetu czy próbek innych produktów. Jeszcze inaczej działa kod rejestracyjny – bonus naliczany jest np. po zarejestrowaniu nowego konta użytkownika.

Kolejną odmianą kodów promocyjnych są tzw. kody bonusowe. W zdecydowanej większości przypadków są one oferowane przez legalnych bukmacherów, a korzyścią dla graczy są tu bonusy, czyli premie pieniężne, które następnie można przeznaczyć na typowanie wyników sportowych. Mogą one przyjmować postać bonusu powitalnego (inaczej zwanego pakietem bonusowym na start), a więc nagrody za założenie konta u danego bukmachera. Zwykle jest to bonus od depozytu, czyli premia za wpłacenie pieniędzy na konto. Inne formy promocji za kod to także freebety czy darmowe zakłady, oferowane przy okazji cyklicznych promocji, dużych imprez sportowych, wyjątkowo atrakcyjnych meczów itp. Jako przykład można tu podać vipowski kod bonusowy, który działa u wszystkich legalnych bukmacherów, przynosząc klientom określone korzyści. Rejestracja z tym kodem w firmie STS pozwala uzyskać bonus od depozytu w wysokości do 1200 zł, 34 zł na zakład bez ryzyka oraz freebet 25 zł. Z kolei nowy legalny bukmacher internetowy Betclic nagrodę za rejestrację z vipowskim kodem promocyjnym ustalił bonus 1000 zł - taki sam jak ma Fortuna Online – 1000 zł. Do obydwu bonusów obowiązuje ten sam kod promocyjny dla nowych klientów (znajdziesz go tu). Warto wspomnieć, że Fortuna dorzuca jeszcze 120 zł na zakład bez ryzyka i 20 zł na freebet bez wpłaty.

Gdzie szukać różnego rodzaju kodów promocyjnych i rabatowych? Firmy, sklepy i legalni bukmacherzy podają je m.in. na swoich stronach internetowych czy na profilach w mediach społecznościowych, np. przy okazji organizowanych kampanii marketingowych oraz sezonowych wyprzedaży. Czasami bywają one wysyłane w newsletterach czy drukowane w materiałach reklamowych, np. gazetkach i ulotkach. Najczęściej jednak promocyjne kody rabatowe znaleźć można w serwisach internetowych, które specjalizują się w ich pośrednictwie – jest to m.in. Groupon, portal kodyrabatowe.interia.pl, zrabatowani.pl, picodi.com.pl czy kod-rabatowy.pl.

Jak widać, możliwości pozyskania kodów jest mnóstwo – warto wybierać te najbardziej atrakcyjne i zyskiwać określone korzyści!


 

(P.K)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (1)

TalutkaTalutka

1 0

W totka mogliby bonus dawać - zamiast 6 kulek traf w 5 ?
Chociaż to i tak niewiele by pomogło...? 06:22, 10.07.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz