Zamknij

Wyścigi konne w sportach wirtualnych. Teraźniejszość i przyszłość?

07:20, 23.04.2021 artykuł sponsorowany Aktualizacja: 08:22, 24.04.2021

Wyścigi konne nazywane też wyścigami koni są sportem starym jak świat. Nieodzownie kojarzą się również z zakładami bukmacherskimi, dlatego ich ewolucja z tradycyjnej formy do wirtualnych rozgrywek nie może dziwić.

O wyścigach konnych można mówić od momentu, gdy człowiek dosiadł konia, czyli… od zarania dziejów. Wraz z rywalizacją jeźdźców na koniach pojawiło się obstawianie kto będzie szybszy, lepszy, kto wygra. 

Długa historia wyścigów konnych

Nic więc dziwnego, że wyścigi koni są nierozerwalnie powiązane z Wielką Brytanią i zakładami bukmacherskimi. Sport dla elity, gdzie krążyły naprawdę duże pieniądze stawał się coraz bardziej masowy. Nie mówimy tylko o tym, że w Partynicach czy na Służewcu organizowano zawody. Dziś bowiem oglądać i typować wyścigi konne można… nie wychodząc z domu lub dzięki smartfonowi.

Tradycja w nowoczesnym wydaniu

Od pewnego czasu podstawą sportów wirtualnych w zakładach bukmacherskich m.in. w Polsce są wyścigi konne. Na czym one dokładnie polegają? Teoretycznie na tym samym, co tradycyjne wyścigi kłusaków. Mamy koniec i jeźdźców, mamy kolejne biegi, mamy też statystyki i faworytów do zwycięstwa. Dzieje się to jednak w świecie wirtualnym, w świecie algorytmów, na wirtualnym torze. Z jednej strony realne odwzorowanie, z drugiej świat nierzeczywisty. Zalety wirtualnych wyścigów konie jest wiele:

Zawody co kilka minut, 24h na dobę przez 7 dni w tygodniu

Szybka i dynamiczna rozgrywka

Szybka wpłata, wypłata i możliwość obstawiania dzięki kilku kliknięciom

Dostępne statystyki, przez co można ograniczyć w pewnym stopniu ryzyko porażki

Łatwość i dostępność z każdego miejsca, w którym się przebywa

Jak skutecznie obstawiać wyścigi koni?

Na to pytanie nie ma jednej odpowiedzi i złotej rady. Trzeba z pewnością grać racjonalnie z tzw. chłodną głową. Trzeba też mieć wcześniej ustalony plan typowania, grania. Trzeba określić stawki jednorazowe i miesięczne. Nie można dać się ponieść emocjom czy też imprezowemu nastrojowi. Każda rozrywka jest dla ludzi jeśli potrafią z niej korzystać. Wyścigi konne mogą być dodatkiem, przerywnikiem jeśli nie oczekuje się wielkich wygranych i nie stawia się dużych sum. Z pewnością najpierw trzeba dobrze zapoznać się z zasadami, samą rozgrywką. Potem wypróbować, a bonusy bukmacherskie i kody promocyjne dają taką możliwość. Doświadczenie zdobywa się z czasem.

Lockdown pomógł sportom wirtualnym

Wyścigi konne to nie jedyne sporty wirtualne, bo ta kategoria w ostatnim czasie mocno się rozwija. Mamy również wyścigi psów. Ze sportów drużynowych popularna jest wirtualna piłka nożna i koszykówka. Można spotkać też wyścigi motorowe, jak i tenis ziemny. W najbliższej przyszłości można spodziewać się dalszego rozwoju tej gałęzi. Ktoś może się dziwić temu, że sporty wirtualne są popularne. Wiosną 2020, gdy zawodowy i amatorski sport w tradycyjnym wydaniu zamarł, to właśnie esport i sporty wirtualne nieprzerwanie działały, wykorzystując lukę i udowadniając swoje zalety. Dlatego nie można lekceważyć tej części zakładów bukmacherskich. 

Udział w nielegalnych grach hazardowych jest karany. STS S.A. (dawniej Star-Typ Sport Zakłady Wzajemne Spółka z o.o.) posiada zezwolenie wydane przez Ministra ds. Finansów Publicznych na urządzanie zakładów wzajemnych. Hazard związany jest z ryzykiem.

zdjęcie główne: pietro-mattia-zxqizkxnbbu-unsplash.jpg

(artykuł sponsorowany)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
0%