Zamknij

Mecz podwyższonego ryzyka

11:23, 19.08.2021 M.K Aktualizacja: 11:24, 19.08.2021
Skomentuj

Po wyrównanym meczu piłkarze wałeckiego Orła nieznacznie ulegli byłym trzecioligowcom  z Koszalina, choć remis był blisko. Spotkanie z powodu przyjazdu kibiców gości było meczem podwyższonego ryzyka, jednak obyło się bez niebezpiecznych momentów.

Orzeł Wałcz - Gwardia Koszalin 0:1 (0:1)

Orzeł: Odolczyk - Riccio, Wesołowski, Hermanowicz, Dybaczewski (Haraj) - Cerazy, Popiołek, Gałosz, Burak, Górka - Kowalczuk (Kowalik).

Kibice z Koszalina oraz Białogardu przybyli w sile około 50, jednak zostali odizolowani na odległej trybunie. Znaczne policyjne siły w pełnym rynsztunku - choć bez długiej broni - skutecznie odstraszały fanów Gwardii od inicjowania jakichkolwiek incydentów. Przyjezdni skupili się na głośnym dopingu, a krzyczeli tak skutecznie, że zagłuszali nawet czytającego składy zespołów spikera.

Spotkanie rozpoczęło się od ataku gospodarzy i już w 3. minucie wałczanie mogli otworzyć wynik. Górka otrzymał prostopadłe podanie i choć znacznie przyspieszył, bramkarz gości był minimalnie szybszy. Gwardziści odpowiedzieli szybką akcją, po której piłka została zagrana wzdłuż linii bramkowej Orła, lecz na szczęście nikt do niej nie dobiegł. Mecz toczył się w szybkim tempie, oba zespoły na atak odpowiadały atakiem, a każda ze stron mogła zdobyć gola. W 15. minucie Popiołek oddał mocno niecelny strzał, kilka minut później Hermanowicz chciał uruchomić Górkę, lecz obrońcy byli czujni. Ten ostatni w 25. minucie wszedł odważnie w pole karne i wywalczył rzut rożny. Po centrze z kornera na polu karnym gości zapanowało ogromne zamieszanie, jednak Kowalczuk w dogodnej sytuacji nie pokonał golkipera przyjezdnych. Gwardziści również nie próżnowali i Odolczyk po jednej z kontr sparował silnie bitą z niewielkiej odległości piłkę. Bramkarz Orła okazał się jednak bezradny w 29. minucie. Szybkie wyjście gości z własnej połowy zostało 30 metrów od bramki gospodarzy nieprzepisowo zatrzymane. Zagrana mocno na pole karne piłka została lekko trącona głową przez jednego z piłkarzy gości i myląc wszystkich wpadła w długi róg. Wałczanie po tej stracie nie zamierali rezygnować i jeszcze przed przerwą mogli doprowadzić do wyrównania. Najlepszą okazję w 38. minucie zmarnował Hermanowicz, który będąc kilka metrów od bramki rywali nieczysto trafił w futbolówkę i przestrzelił. Za to goście na trzy minuty przed przerwą przeprowadzili szybką kontrę, po której nastąpiło dośrodkowanie i Odolczyk z dużym trudem obronił „główkę” rywala. Drugą odsłonę gospodarze rozpoczęli z podobnym animuszem jak pierwszą i Kowalczuk pokazał się z dobrej strony, oddając soczysty strzał, lecz golkiper gości sparował piłkę na rzut rożny. W 50. minucie podobnie do uderzenia złożył się Cerazy i bramkarz Gwardii miał kłopoty, by odbić piłkę. Wałczanie wykazywali ogromną determinację, walczyli o każdą piłkę i angażowali w ofensywie dużą liczbę graczy. W 70. minucie Gałosz nie trafił z bliska do siatki, a w odpowiedzi goście wyszli kontrą i w trójkę zaatakowali samotnego obrońcę i bramkarza Orła. Łatwo wymanewrowali Wesołowskiego i Odolczyka, jednak jeden z piłkarzy Gwardii nie zdołał trafić do pustej siatki. W końcówce mecz się zaostrzył, było sporo fauli z obu stron i choć gospodarze ciągle nacierali, nie zdołali pokonać defensywy rywali. W już doliczonym czasie gry jeden punkt mógł uratować Kowalik, lecz zawodnik Orła przestrzelił z ostrego kąta.

piotr

IV Liga

Pozostałe wyniki 2. kolejki: Rasel Dygowo – Wieża Postomino 0:2, Chemik Police – Hutnik Szczecin 2:6, MKP Szczecinek – Pogoń Połczyn 4:0, Błękitni II Stargard – Ina Goleniów 4:2, Sokół Karlino – Dąb Dębno 2:3, Darłovia Darłowo – Olimp Gościno 4:2, Vineta Wolin – GKS Manowo 2:0, Biali Sądów – Jeziorak Szczecin 3:0.

Klasa Okręgowa

Wyniki 1. kolejki: KP Drawsko – Korona Człopa 5:1, Orzeł Bierzwnik – Światowid Łobez 7:0, Sarmata Dobra – Calisia Kalisz 0:0, Gavia Choszczno – Olimp Złocieniec 2:0, Ina Ińsko – Sparta Węgorzyno 3:0, Błękitni Pomierzyn – Drawa Drawno 2:1, Iskra Pomień – Zorza Dobrzany 2:5, Lech Czaplinek – Piast Chociwel 2:0.

1. Orzeł Bierzwnik     1          3          7-0

2. KP Drawsko           1          3          5-1

3. Zorza Dobrzany     1          3          5-2

4. Ina Ińsko    1          3          3-0

5. Gawia Choszczno  1          3          2-0

6. Lech Czaplinek      1          3          2-0

7. Błękitni Pomierzyn 1          3          2-1

8. Sarmata Dobra       1          1          0-0