Zamknij
REKLAMA

Wielki sukces Korony

22:44, 23.08.2021 | M.K
Skomentuj
REKLAMA

Zawodniczka wałeckiej Korony Joanna Szlędak zdobyła tytuł wicemistrzyni Europy, podczas odbywających się w Sarajewie Mistrzostw Europy Młodziczek. Kadra Narodowa prowadzona przez duet trenerski Łukasza Butryńskiego i Roberta Gortata zakończyła tę imprezę z sukcesem zdobywając w sumie 6 medali.

W stolicy Bośni i Hercegowiny odbyły się Mistrzostwa Europy Młodzików i Młodziczek. Pierwszy raz na tej imprezie wystąpiła Kadra Narodowa Polski, której opiekunami został duet, trener wałeckiej Korony Łukasz Butryński i znany z zawodowych ringów Robert Gortat. Po bardzo pracowitych trzech zgrupowaniach na obiektach wałeckiego COS-u oraz sali bokserskiej Korony, szóstka zawodniczek wyjechała do Sarajewa walczyć o medale. W imprezie wystartowało prawie 100 najlepszych zawodniczek starego kontynentu.

Podopieczne Łukasza Butryńskiego współpracującego z Kadrami Narodowymi kobiet od 2015 roku, dla którego był to bardzo udany debiut na stanowisku trenera Kadry, na 6 zawodniczek wszystkie wróciły z medalami. Najlepiej spisała się wychowanka wałeckiej Korony, na co dzień mieszkanka Człopy, Joanna Szlędak. Asia, która trenuje boks od 3 lat, dojeżdża na treningi 30 km w jedną stronę, osiągnęła życiowy sukces. W półfinale znakomicie zrealizowała taktykę nakreśloną przez trenerów i pokonała swoją rywalkę przed czasem. W finale nie sprostała silnej przeciwniczce z Ukrainy i do Polski przywiozła srebrny medal. Przypomnijmy, że dla wałeckiej Korony jest to już drugi medal tej rangi. Przed 3 laty również wicemistrzynią Europy, do lat 22, została Anna Góralska. Pozostałe Polki zdobyły brązowe medale, pokonując m. in. Mistrzynie Włoch, Turcji czy Serbii.

Trenerzy wałeckiego klubu zachęcają młodzież do spróbowania swoich sił w boksie, już od września rozpocznie się nabór do grupy początkującej.

(M.K)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (3)

JaJa

1 1

I gdzie jest Góralska teraz w boksie? 00:19, 24.08.2021

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

JBJB

5 2

Jakby to powiedzieć! "Bilbordy Wstydu" głoszące "miasto sportu"!! Żenada! Każdy młody zdolny sportowiec z Wałcza gdy dorośnie kończy na "wysypisku"!!! Góralka dostała od miasta stypendium w wysokości chyba 200 zł miesięcznie, myślę że "Rada miasta" powinna tyle dostawać to by się czegoś nauczyli! MOSiR to dowód wstydu sportowego i obraz współpracy "Rady" (rada w cudzysłowie bo to tylko krzykacze telewizyjni)
Pozdrawiam 08:41, 24.08.2021


RubRub

4 0

Brawo i czekamy na złoto ! 12:21, 24.08.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

0%