Zamknij

Jeszcze jeden sukces Korony

22:02, 31.08.2021 M.K Aktualizacja: 22:05, 31.08.2021
Skomentuj

Historycznym sukcesem zakończyły się Mistrzostwa Polski do lat 16 dla pięściarek i pięściarzy Korony. Wałecki klub zdobył 3 złote medale i 1 brąz, zajmując drugie miejsce w Polsce w klasyfikacji klubowej kobiet.

Odbywające się w Spale finały Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży, będącej odpowiednikiem Mistrzostw Polski do lat 16, wymagała przebrnięcia przez eliminacje. Chłopcy musieli najpierw przejść eliminacje wojewódzkie, a potem strefowe. Dziewczęta z kolei miały zorganizowane dwie ogólnopolskie eliminacje. Mimo niełatwych eliminacji na ringu w Spale mogliśmy zobaczyć piątkę wałczan, która osiągnęła historyczny sukces. Oliwia Jakubczyk i Oliwia Araszewska, uczestniczki Mistrzostw Europy kadetek, obroniły tytuły Mistrzyń Polski z ubiegłego roku i ponownie zdobyły złote medale, pewnie pokonując swoje rywalki. Brąz dołożyła także Wiktoria Piasecka, której kontuzja nie pozwoliła na zdobycie medalu z cenniejszego kruszcu. Wynik mógł być zdecydowanie lepszy, bo już podczas eliminacji wałczanka pokonała faworytki swojej wagi. Historyczny start dziewcząt dał wałeckiej Koronie 2. miejsce w Polsce w klasyfikacji klubowej, powtarzając tym samym osiągniecie z 2016 r., gdzie w Ząbkowicach Śląskich wałczanki zdobyły 1 złoto i 2 srebra.

Bardzo dobry start w Mistrzostwach zanotował także Daniel Jesiotr, który dołożył trzeci złoty krążek, zdobywając swój drugi już w karierze tytuł Mistrza Polski. Wałczanin przed 2 laty w Sokółce, został mistrzem kraju w kategorii młodzików. W Spale z kolei zaprezentował znakomitą formę pokonując 3 rywali, a z walki na walkę pokazując jeszcze lepsze umiejętności. W finale po bardzo mądrej taktycznie walce pokonał aktualnego mistrza Polski kadetów z Championa Włocławek. Niewiele do medalu zabrakło Patrykowi Chachlerowi, który stosunkiem głosów 3-2 przegrał w pojedynku ćwierćfinałowym.

Trenerzy i zawodnicy wałeckiej Korony pragną podziękować ludziom, bez których niezwykle trudno było osiągnąć historyczny dla klubu sukces w postaci trzech tytułów mistrzowskich na Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży. Wsparł ich Powiat Wałecki, Miasto Wałcz, Gmina Wałcz, Victoria Cymes, Hurtownia Elmes, Zakład Budowlano-Transportowy Janusz Klekot, Stowarzyszenie Inicjatyw Gospodarczych, Piekarnia Daniel Szlędak, Marplast Marek Marysiak, Dachy Butryńscy, Cafe Tęcza, Sklep techniczny BML oraz osobom prywatnym.