Zamknij
REKLAMA

Jeszcze jeden sukces Korony

22:02, 31.08.2021 | M.K
Skomentuj
REKLAMA

Historycznym sukcesem zakończyły się Mistrzostwa Polski do lat 16 dla pięściarek i pięściarzy Korony. Wałecki klub zdobył 3 złote medale i 1 brąz, zajmując drugie miejsce w Polsce w klasyfikacji klubowej kobiet.

Odbywające się w Spale finały Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży, będącej odpowiednikiem Mistrzostw Polski do lat 16, wymagała przebrnięcia przez eliminacje. Chłopcy musieli najpierw przejść eliminacje wojewódzkie, a potem strefowe. Dziewczęta z kolei miały zorganizowane dwie ogólnopolskie eliminacje. Mimo niełatwych eliminacji na ringu w Spale mogliśmy zobaczyć piątkę wałczan, która osiągnęła historyczny sukces. Oliwia Jakubczyk i Oliwia Araszewska, uczestniczki Mistrzostw Europy kadetek, obroniły tytuły Mistrzyń Polski z ubiegłego roku i ponownie zdobyły złote medale, pewnie pokonując swoje rywalki. Brąz dołożyła także Wiktoria Piasecka, której kontuzja nie pozwoliła na zdobycie medalu z cenniejszego kruszcu. Wynik mógł być zdecydowanie lepszy, bo już podczas eliminacji wałczanka pokonała faworytki swojej wagi. Historyczny start dziewcząt dał wałeckiej Koronie 2. miejsce w Polsce w klasyfikacji klubowej, powtarzając tym samym osiągniecie z 2016 r., gdzie w Ząbkowicach Śląskich wałczanki zdobyły 1 złoto i 2 srebra.

Bardzo dobry start w Mistrzostwach zanotował także Daniel Jesiotr, który dołożył trzeci złoty krążek, zdobywając swój drugi już w karierze tytuł Mistrza Polski. Wałczanin przed 2 laty w Sokółce, został mistrzem kraju w kategorii młodzików. W Spale z kolei zaprezentował znakomitą formę pokonując 3 rywali, a z walki na walkę pokazując jeszcze lepsze umiejętności. W finale po bardzo mądrej taktycznie walce pokonał aktualnego mistrza Polski kadetów z Championa Włocławek. Niewiele do medalu zabrakło Patrykowi Chachlerowi, który stosunkiem głosów 3-2 przegrał w pojedynku ćwierćfinałowym.

Trenerzy i zawodnicy wałeckiej Korony pragną podziękować ludziom, bez których niezwykle trudno było osiągnąć historyczny dla klubu sukces w postaci trzech tytułów mistrzowskich na Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży. Wsparł ich Powiat Wałecki, Miasto Wałcz, Gmina Wałcz, Victoria Cymes, Hurtownia Elmes, Zakład Budowlano-Transportowy Janusz Klekot, Stowarzyszenie Inicjatyw Gospodarczych, Piekarnia Daniel Szlędak, Marplast Marek Marysiak, Dachy Butryńscy, Cafe Tęcza, Sklep techniczny BML oraz osobom prywatnym.

(M.K)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (3)

Wladek Wladek

1 1

Nie bedzie samorzadow i nie bedzie Walcza. 20:58, 06.09.2021

Odpowiedzi:2
Odpowiedz

KaźmirzKaźmirz

1 1

Oj Władek, toż to nie na temat chyba. Korona robi naprawdę dobrą robotę dla Wałcza, powiatu, a przede wszystkim dla młodzieży 🤠 14:38, 07.09.2021


WladekWladek

0 0

Kazmirz daj spokoj i przestan sobie zartowac. Taaaaaa, byla wies i niedlugo bedzie spowrotem.Twoje marzenia sa nierealne. Ogladasz wszystko nie z tej strony 20:51, 12.09.2021


0%