Zamknij

Głos organizacji pozarządowych w cenie

12.12, 12.09.2019 P.K Aktualizacja: 12.12, 12.09.2019
Skomentuj
REKLAMA

Ten dokument jest jak drogowskaz, który wskazuje kierunki współpracy samorządu z NGO z Pomorza Zachodniego. Rozpoczynają się konsultacje projektu „Programu współpracy Województwa Zachodniopomorskiego z organizacjami pozarządowymi na rok 2020”.

 

– Organizacje pozarządowe są dla samorządu województwa niezastąpionym partnerem. Doskonale znają potrzeby mieszkańców i ich otoczenia, pobudzają aktywność obywatelską, uczą dialogu społecznego, są łącznikiem pomiędzy mieszkańcami a administracją. To niezbędne ogniwo regionalnej wspólnoty samorządowej. Razem tworzymy otwartą społeczność Pomorza Zachodniego – zachęca do udziału w konsultacjach Marszałek Województwa Zachodniopomorskiego Olgierd Geblewicz.

 

Projekt programu współpracy zawiera m.in.: zasady i formy współpracy, tryb powołania i zasady działania komisji konkursowych do opiniowania ofert w otwartych konkursach ofert, wstępne terminy ogłaszania konkursów oraz planowane środki przeznaczone na ten cel. Organizacje swoje uwagi mogą zgłaszać w formie pisemnych opinii lub podczas spotkań z organizacjami pozarządowymi oraz z Zachodniopomorską Radą Działalności Pożytku Publicznego.

 

Dokument przygotował Zespół ds. Programu współpracy Województwa Zachodniopomorskiego z organizacjami pozarządowym, w skład którego wchodzą przedstawiciele zarówno Urzędu Marszałkowskiego, jak i organizacji pozarządowych z ZRDPP.

 

Konsultacje będą trwały 30 dni.

 

Szczegółowe informacje na temat konsultacji oraz projekt programu dostępny jest na stronie internetowej Wydziału Współpracy Społecznej Urzędu Marszałkowskiego oraz w Biuletynie Informacji Publicznej Urzędu

(P.K)
 

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%