Zamknij

Samorządowcy w sprawie S10

08:27, 18.09.2018 | Oprac. mk
Skomentuj
REKLAMA

Kilkadziesiąt samorządów z województw zachodniopomorskiego, wielkopolskiego, kujawsko-pomorskiego i mazowieckiego chce przyśpieszenia prac nad budową drogi S10. W miniony piątek (14 bm.) w Pile opowiedziano się za powstaniem Stowarzyszenia Droga Ekspresowa S10.

Samorządowcy w dokumencie podkreślają, że szybka realizacja tej inwestycji ma kluczowe znaczenie dla rozwoju gmin, powiatów i regionów.

- Stajemy razem, bo zdajemy sobie sprawę, że bez tej drogi nasze samorządy nie będą mogły się dalej rozwijać. To jest absolutnie kluczowa kwestia. Dlatego apelujemy do ministra, aby strona rządowa traktowała S10 jako priorytet wśród inwestycji drogowych - podkreśla marszałek województwa zachodniopomorskiego Olgierd Geblewicz.

Stowarzyszenie ma propagować znaczenie drogi S10 dla rozwoju gospodarczego i społecznego, podejmować inicjatywy zmierzające do jak najszybszej budowy i koordynować działania samorządów podejmowane w tym zakresie.

Droga krajowa nr 10 to jedna z najważniejszych dróg w Polsce, łącząca województwa zachodniopomorskie, wielkopolskie i kujawsko-pomorskie z Warszawą oraz największymi portami zachodniego wybrzeża Polski.

Oprac. mk

(Oprac. mk)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (1)

obserwator obserwator

3 1

A co z linią kolejową 410 Choszczno- Złocieniec czy będą pociągi osobowe na tej linii 410 ? I od kiedy ruszają prace remontowe tej linii ? Czy pan marszałek Olgierd Geblowicz nie robi tego pod publikę ludzie widzą co pan marszałek robi nie wolno tak lekceważyć mieszkańców którzy chcą połączenia kolejowego ze Szczecinem !!!!!!!!!!! 21:27, 30.10.2018

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

0%